14
Sie
2021

O jakich sprawach należy pamiętać przy kupowaniu najlepszej jakości męskiej koszuli?

Od dawna są one nieodzownym składnikiem szafy dowolnego mężczyzny. W chwili jej zakupu, należy kierować się nie tylko jej wyglądem, lecz także materiałem, z jakiego została wykonana, metodą jej uszycia czy przeznaczeniem, do jakiego ją nabywamy.
Trzeba pamiętać, że białe koszule męskie mogłyby zostać produkowane w wersji eleganckiej, lecz także sportowej.

dziecko - wizja

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
białe koszule męskie

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Warto więc wiedzieć o kilku kwestiach. koszula ma 2 wymiary: kołnierza i jej samej. Dobrze dobrany kołnierz mógłby przylegać do szyi tak, żeby można było swobodnie włożyć palec pomiędzy szyję a koszulę. Wymiar kołnierzyka to nic innego niż obwód szyi odmierzany w centymetrach, powiększony o rozłożystość jednego albo dwóch palców. Niezwykle ważny jest także krój koszuli, o którym notyfikacja powinna znajdować się na metce. Może to być np. „custom fit” (powinna nadawać się na jakąkolwiek sylwetkę), „regular fit” (tradycyjna koszula nie zawierająca wcięcia w tali) czy „slim fit” (krój wyszczuplony). Bardzo duże znaczenie ma także długość rękawów oraz typ mankietów. Rękaw koszuli mógłby sięgać za nadgarstek i wystawać ok. 1cm spod rękawa marynarki. Do wyboru są dwa typy mankietów: na guziki i na spinkę.
Bez wątpienia najpopularniejszym materiałem z jakiego wykonuje się koszule jest bawełna.

Czy myślisz o dokładniejszym zgłębieniu opisywanego tutaj wpisu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (http://www.2sport.pl/silownia/sgp40-sztangielki-sztanga-hantla-kompozytowa-40-kg-hms), która także z pewnością przykuje Twoją uwagę.

Na lato w mniejszym stopniu formalne koszule wykonuje się także z lnu. Wytwórcy koszul czasem stosują skład 20% poliester 80% bawełny, przez co koszula jest tańsza i się w mniejszym stopniu gniecie w porównaniu z tą zrobioną w 100% z bawełny, przy czym trzeba pamiętać, że sztuczne materiały mogą być stanowczo mniej komfortowe i mogą powodować nadmierną potliwość.

Nie zalecane są z kolei koszule z mieszanek nienaturalnych tkanin. Dobrej jakości koszule wykonane są z bawełny egipskiej, sea island albo pinpoint. Niestety rzadko na metkach koszul podawane są informacje o gramaturze surowca.

You may also like...