20
Lut
2021

Umeblowanie pokoju dla dziecka. Jak powinien prezentować się pokoik dla dzieci, aby był komfortowy?

Umeblowanie i wykończenie pokoiku dla dzieciaków to ważna sprawa. Idealnie wyposażony pokoik sprawi, że dziecko będzie w nim chętnie przebywało zarówno bawiąc się, jak i ucząc.

maridex meble

Autor: InterAkcja Robert Turski
Źródło: http://www.flickr.com
Jakim sposobem więc wyposażyć pokój, ażeby okazał się on jak najbardziej komfortowy dla naszego dziecka?

Przede wszystkim w pomieszczeniu powinien znaleźć się zarówno kąt przeznaczony do bawienia się, jak też do uczenia się. Trzeba więc zakupić odpowiednie Maridex meble, w tym w biurko a także regały na książki. Bardzo istotne są również wielkie szafki i komody, w jakich pomieścimy nie tylko dziecięce ubranka, ale również zabawki, przybory szkolne czy książki do nauki. W wypadku, kiedy w pokoju pomieszkuje dwoje dzieciaków, a sam pokoik jest raczej o malutkiej powierzchni, najlepiej jest myśleć o łóżku piętrowym. Pozwoli to zapewne na oszczędzenie cennego miejsca, które można przeznaczyć na inne meble (metalowe stoliki0 lub choćby zostawić jako wolną przestrzeń, na jakiej dzieci będą miały możliwość się pobawić.
Bardzo ważne jest także to, żeby pokoik dla dziecka był bezpieczny. W szczególności w przypadku małych dzieci należy na to mocno zwracać uwagę. Wystarczy moment braku uwagi, niecelowe popchnięcie i upadek malucha, a nieszczęście gotowe. Z tej przyczyny najlepiej jest odpowiednio zabezpieczyć krawędzie umeblowania, zakładając na nie odpowiednie nakładki, jakie mamy możliwość nabyć w sklepie meblarskim lub dla dzieci.

Najwyżej położone szuflady albo szafki najlepiej jest także zabezpieczyć odpowiednimi mocowaniami, dzięki jakim małe dziecko nie będzie mogło samodzielnie otworzyć konkretnej szafki.

You may also like...