14
maj
2019

Na czym m.in. opiera się wybór wykończenia powierzchni lustra tworzonego na wymiar?

Coraz częściej przy okazji planowania naszego domu możemy korzystać ze świadczeń różnorodnych konstruktorów. Zapewniają oni niezwykle atrakcyjne plany zagospodarowania wnętrza, jednak bardzo często bywają to dosyć śmiałe zarysy, w których stosowane są niecodzienne rozwiązania.
Dla przykładu w łazience mogą zostać wykorzystane nie zwykłe umywalki ustawione na wykonanej z drewna komodzie, ale takie, których podstawą są marmurowe postumenty.

Nad taką umywalką konieczne jest lustro, jakie jednak mogłoby być łamane, czyli składające się z trzech części, których 2 boczne są ustawione pod kątem. Tego typu wyjście wymagałoby szkła o niestandardowych rozmiarach, zatem powinno ono być stworzone na indywidualne zamówienie. Jeżeli urządzasz akurat łazienkę w tego typu stylu i interesują Cię lustra na wymiar Wrocław to miasto, w jakim znajdziesz właściwą spółkę, która zrobi takie zamówienie.

Zaintrygowała Cię opisywana kwestia? Przeczytaj zatem poza tym ten wciągający wpis – to też bardzo pomocne źródło informacji.

Oczywiście na najwyższym poziomie. Nie myśl jednak, że w obszar czynności zalicza się wyłącznie przycięcie tafli do wymaganego rozmiaru. W pierwszej kolejności należałoby wybrać kolor tafli lustra. Mogłaby ona być srebrna czy grafitowa. Taka powierzchnia może być też przyciemniana.

technologia

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl

Miej na uwadze, że takie produkowane na indywidualne zamówienie lustro nie musi być prostokątne. Mogłoby być przykładowo w kształcie owalu. Także sam rozmiar jest sprawą do uzgodnienia pomiędzy nabyWCą, a tworzącą projekt spółką. Przy składaniu zamówienia na lustra na wymiar, należałoby również określić jak miałyby być wykonane jego krawędzie.

Do doboru jest przykładowo całkowity brak szlifu albo tak zwana faza, czyli szlif wykonany pod skosem.

Jeżeli szukasz podobnej ciekawej informacji, sprawdź pod tym linkiem (http://www.da-bud.pl/oferta/balustrady/), tu także z pewnością będzie właśnie to, czego poszukujesz.

W tego typu przypadku im większy ma być skos, tym grubsze musi być samo lustro, a rama lustra ukryje aż ok. 6mm fazy.

You may also like...