04
sty
2022

Szklane domy, szklane miasteczka

W każdym historycznym okresie dominują konkretne materiały, z jakich budowane są domy, budynki i inne budowle. Kiedyś prym wiodła cegła, a w czasach komunizmu tak zwana „wielka płyta”.

Szklane wejście

Autor: Andrew Green
Źródło: http://www.flickr.com
Stawiane były więc ogromne blokowiska, które dzisiaj potwornie szpecą niektóre rejony naszego polskiego krajobrazu. Obecnie, możliwości jest więcej, więc stawiamy domy z wielu innych, nowatorskich materiałów. Jednym z takich materiałów jest szkło.

Taki trend sprawia, iż architekci i projektanci mają także bardziej pokaźny wybór w zakresie rodzajów szkła architektonicznego jak . A tak nie wyglądało to wcześniej, tak więc specjaliści, którzy preferują pracę ze szkłem mają aktualnie najlepsze lata. Szkło (więcej info) dla architektów jest więc obecnie szeroko osiągalne. Dodatkowo, wybór szkła jest jak najbardziej mądrym wyborem, wpływa bowiem na wysokość kosztów, energooszczędność lub oddziaływanie na środowisko. Z tej racji, ażeby wybrać najbardziej dla naszych wymagań rodzaj szkła architektonicznego, potrzebne są konkretne i dokładne informacje.

Szkło zdominowało praktycznie całe budownictwo komercyjne, w największej ilości przypadków możemy podziwiać tego typu materiał w elewacjach wielkich biurowców. Prywatni inwestorzy również coraz bardziej przekonują się, że szkło to najbardziej solidny materiał w obecnych czasach. Sprawia to, iż już naprawdę bardzo często zamawiane są przez nich projekty budynków z przeszklonym ścianami zewnętrznymi. Takie budowle dzięki zastosowaniu szkła zyskują niezwykły komfort i odczuwalną przestrzeń.

Szklarnia

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, w całym budynku odczuwalne jest zbawienne oddziaływanie światła naturalnego, co jeszcze bardziej zwiększa komfort i umila pracę. Jednocześnie, nowoczesne przeszklone budowle powinny spełniać wymagania.

Przede wszystkim istotna jest oszczędność energii. Do szyby używa się najwyższej jakości termoizolację, która z jednej strony zapewnia cudowny komfort, z drugiej ogranicza ciągi zimnego powietrza a także zjawisko kondensacji, które może pojawiać się na szybach. Równie istotne jest bezpieczeństwo – przed włamaniem czy zranieniem. Oferowane szkło jest bardzo bezpiecznym szkłem. Tego typu materiał może spełniać różne funkcje, przykładowo, odporność na siłę eksplozji czy ochronę przed niepotrzebnym zranieniem, kiedy je zbijemy. Trzeci niezbędny element to ochrona przed hałasem. Miasta się rozwijają, jest coraz więcej samochodów, tak więc powinniśmy w takim budynku odpocząć trochę od tych męczących hałasów.

Jak odnaleźć solidnego specjalistę, który zbuduje nam dzieło ze szkła. Najkorzystniej w internecie, po wpisaniu frazy architekt szkło czy nawet daszek szklany wrocław, otrzymamy mnóstwo interesujących rezultatów.

You may also like...