18
lut
2019

Drewno w ostatnich czasach powraca do łask jako główne tworzywo na meble – jest jednak bardzo kosztowne, więc możemy je zastąpić płytami pilśniowymi

Większość ludzi ma ochotę żyć w ładnych wnętrzach. Drewno od lat kojarzyło się z ciepłem. Dlatego ludzie uwielbiają drewniane sprzęty.

płyty mdf

Autor: Steve Parker
Źródło: http://www.flickr.com
toaleta

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie można drewno łączyć w ciekawy sposób z metalem i nawet szkłem – w ten sposób powstają nowoczesne designy.
Co jednak można zrobić, gdy nie stać nas na drewno? Mamy możliwość zamówić płyty MDF. Są to płyty pilśniowe, które są wykonane z włókien drzewnych. Są o wiele tańsze od drewna, a prezentują się tak samo szykownie. Używa się ich z reguły do wytwarzania mebli, ale także do produkcji elementów wykończeniowych, takich jak: listw uszczelniających i obrzeży meblowych. Płyty można dostać w każdym dużym markecie budowlanym w różnych rozmiarach – pod względem grubości i wielkości. Plusem płyt MDF, oprócz ich ceny, jest to, że są elastyczne i mogą być układane na nierównych fakturach. Będą się wtedy uginać oraz dopasowywać do gruntu. Dodatkowo, dzięki różnym dodatkom może być odporna na ogień oraz wilgoć. To bardzo ważne dla tych, którzy chcą zastosować ją przy remoncie mieszkania. I ostatnie – płyty MDF szybko maluje się farbą. Dzięki temu bez problemu uzyskamy pożądany efekt. Należy tylko mieć na uwadze to, aby nie kupować płyt o niskiej jakości.

Niestety nasza chęć zaoszczędzenia kilkunastu złotych, może się potem na nas zemścić, gdyż tego typu płyty mogą puchnąć i podłoże zacznie się wybrzuszać.

Żeby którekolwiek opracowanie było uznane za godne zainteresowania, musi posiadać merytoryczną treść. Jeżeli chcesz ją uzyskać, kliknij tutaj i zdobądź cenne informacje.

Zapewne nikt tego nie chce, zatem lepiej omijać dużym łukiem te najtańsze propozycje.

You may also like...