23
paź
2021

W jaki sposób zaaranżować pokój malucha – wskazówki

Jak zaaranżować pokój malucha, jaki jest miejscem odrabiania zadań, snu, składowania i rozrywki?
Pokój dziecka musi pogodzić owe role na paręnastu metrach kwadratowych.

naklejki na ścianę

Autor: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com
Salon w kolorach ziemi

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Nie będzie to łatwe. Zastanawiając się, w jaki sposób urządzić pokój dziecka miej na uwadze, iż wnętrze cały czas zmienia się, jego układ przestrzenny, wyposażenie oraz wystrój. Urządzając pokój potomka warto pamiętać o bezpieczeństwie a także o tym, aby użyte materiały były wytrzymałe, a również bezproblemowe do utrzymania w czystości. Dobrze także zadbać o wysoki poziom estetyczny, czyli wystrój (sprawdź naszą propozycję) pokoju dziecinnego i poskromić własne emocje, które nierzadko przesłaniają faktyczne wymogi potomka. Moda albo niezrealizowane w dziecięctwie marzenia rodzica potrafią się zmaterializować w wystroju pokoju dziecka w stylu Disneylandu, z kolei może zabraknąć szaf, w jakich dałoby się pochować sterty ubranek a także zabawek. Maluchy do wieku szkolnego najchętniej spędzają czas wolny, mając w polu widzenia swych rodziców: kreślą przy stole kuchennym, stawiają z klocków na podłodze w salonie. Jednak już siedmiolatki chcą od czasu do czasu być same. Chętnie również zapraszają kolegów. Największą uciechę mają wówczas, kiedy goście mogą pozostać na noc. Potrzebne zatem będzie ponadplanowe miejsce do snu. Koniecznie w dziecinnym pokoju. Wtenczas może się okazać, że 11 m2 to zbyt niewiele.

Kiedy sprawdzisz już poniższy artykuł, to poza tym zobacz również co posiada porządna witryna, ponieważ prezentuje ona tak samo interesujące sprawy.

Optymalny pokój malucha musi mieć do 18 m2. Ważniejsze od metrażu będzie jednakże to, ażeby był nasłoneczniony. Jaśniejszy pokój dziecka będzie wywoływał wrażenie większego.

Pomocne w dekoracji wnętrza malucha mogą okazać się kolorowe naklejki na ścianę.
Młodzieniec anektuje już cały pokój, osobiście organizuje przechowywanie, zaprowadza własne porządki oraz nie uznaje wizyt bez pukania.

You may also like...