
Można w takim przypadku postawić na tańszy, tradycyjny tynk wewnętrzny, jednak czekają nas wówczas kłopotliwe przygotowania stosownej mieszaniny jak też nakładanie oraz szlifowanie. W tym celu prawdopodobnie trzeba będzie użyć różnych typów gładzi, w zależności od zastosowania konkretnego pomieszczenia; inny tynk (sprawdź tynk dekoracyjny cena) należy kłaść w lokalizacjach w których panuje duża wilgoć, zaś inny tam gdzie będzie sucho.
Wszystkie te komplikacje niweluje tynk w rolce, który zakłada się tak jak zwykłą tapetę. Jest on mieszaniną celulozy z włóknami materiałów, które przydają mu odpowiednią elastyczność jak też odporność. Ten materiał wykończeniowy można zastosować także na powierzchnie ze sklejki i inne, podobne powierzchnie, a nawet na beton. Doskonale sprawdza się tenże wynalazek zarówno gdy przygotowujemy ścianę pod malowanie, jak też kiedy zamyślamy kłaść tapetę. Bez kłopotu i szybko uzyskamy idealnie równą powierzchnię. Dodatkową zaletą jest to, że można wykorzystać klej do tapetowania.
Tynki wykorzystuje się nie tylko w celach dekoracyjnych, ale też jako tynk do ociepleń (dokładniej w charakterze wykończenia systemów dociepleniowych, najczęściej składających się z wielu warstw). Tynk do ociepleń ma zadanie po pierwsze ochronić ocieplaną ścianę przed uszkodzeniami, jak również zapewnić właściwe odprowadzanie wilgotności spomiędzy powłoki izolacyjnej i ściany.