26
maj
2022

W jaki sposób zaaranżować niedużą kuchnię?

Mała kuchnia ma tą zaletę, że nie będziesz przemierzał w niej kilometrów w poszukiwaniu produktów.
By wygodnie urządzić małą kuchnię, czasem musimy się jednak nagimnastykować.

światła

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com
Rezultat może być zachwycający. Aranżacja niedużej kuchni może być bardzo wygodna oraz ładna. Jakich zasad przestrzegać? W przypadku niedużego pomieszczenia zabudowa kuchni to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli zabierasz się właśnie za aranżowanie niewielkiej kuchni, weź również pod uwagę kilka praktycznych zasad dotyczących doboru mebli, kolorystyki jak też oprzyrządowania AGD. Idzie o to, by zastosowane materiały i kolorystyka w jak najmniejszym stopniu ograniczały przestrzeń pomieszczenia.

Przydałaby Ci się wiarygodna informacja z witryny (https://iltex.pl/o-firmie/)? To fantastycznie, ponieważ opracowaliśmy dla Ciebie nieco nowych postów. Wystarczy wejść w link.

Na metraż kuchni częstokroć nie mamy wpływu, lecz możemy mu optycznie pomóc i go zwiększyć.

meble

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki paru kolorystycznym trikom kuchnia wyda się większa aniżeli w rzeczywistości. Ściany pomaluj na jasne barwy, dzięki czemu wykreujesz iluzję większej powierzchni. Wyeksponowanie jednej ze ścian przez nadanie jej bardziej kontrastowego koloru sprawi, iż wnętrze kuchni nabierze głębi. W małej kuchni wskazane jest pomalować listwy podłogowe na jaśniejszy odcień niż ściany. Iluzję większej powierzchni uzyskasz dzięki wybraniu jasnego materiału na posadzkę. Pamiętaj, iż w niewielkiej kuchni sporo ozdoby to nie najlepszy pomysł i to z paru powodów. Akcesoria sprawią, iż kuchnia będzie się zdawać mała, a poza tym łatwo się zabrudzą.

Staraj się też skryć kuchenne sprzęty w szafkach, w taki sposób aby na blacie było jak najmniej przedmiotów. Istotny jest dobór sprzętów. Sprawdzą się wszelkie przeszklenia, jakie optycznie powiększą przestrzeń. Warto zamontować duży blat kuchenny.

You may also like...