27
kw.
2022

Komfortowe łóżko, zatem jakie? Przeczytaj, nim kupisz materac

Łóżko to najistotniejszy mebel w mieszkaniu – spędzamy w nim statystycznie 25 lat życia.
Aby zapewniało komfortowy odpoczynek, musisz wybrać odpowiedni materac. To, na czym sypiasz, jest tak samo istotne jak to, jak długo śpisz.

taras
metal

Autor: Greber
Radzimy, jak wybrać łóżko i materac dopasowany do naszych potrzeb. Materac wymienić należy co 7 lat, stąd powinniśmy postawić sobie za cel nabycie modelu idealnego. Najpopularniejsze są materace bonnelowe i tak zwane kieszeniowe. Bywa również, że jeden materac łączy w sobie różne rodzaje materiałów. I tak dla uczuleniowców idealne będą materace lateksowe, które za sprawą chropowatej struktury umożliwiają doskonałą wymianę powietrza, a dzięki temu zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów. Znakomicie dopasowują się do ułożenia ciała, a tym samym zapewniają optymalne podparcie dla pleców. Z kolei kieszeniowe materace rekomendowane są do podwójnych łóżek. Dzięki sprężynom pracującym niezależnie jedna osoba nie czuje zmian pozycji partnera.
Jak sprawdzić, czy materac jest odpowiedni? Chcąc przekonać się, że upatrzony materacyk jest idealny , musimy się na nim położyć i wypróbować, czy będzie nam wygodnie. Warto też wykonać prędki test. Leżąc na boku przetestuj, czy kręgosłup ułożony jest w linii zbliżonej do prostej, natomiast leżąc na plecach, upewnij się, czy bez kłopotu udaje ci się wsunąć pod plecy rozłożoną rękę. Jeśli tak, przybliżasz się do podjęcia decyzji o zakupie materaca idealnego dla ciebie. Taką samą metodę zastosuj podczas zakupu wersalki czy też tapczana.

Kiedy już zadecydujesz, na czym będziesz sypiał, należy pomyśleć o należytym stelażu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem odnajdziesz ciekawe dane, które Cię zaabsorbują.

Zmniejsza on siłę nacisku, dzięki czemu umożliwia perfekcyjne dopasowanie się materaca do kształtów ciała.

You may also like...