13
Sty
2021

Gdzie można przechowywać przyprawy oraz w jaki sposób dobrać idealny pojemnik?

W jadalni dowolna gospodyni używa mnóstwa przypraw. Do dowolnego dania będą one odmienne. Zioła prowansalskie, imbir czy pieprz. Prawidłowo by było żeby te przyprawy były trzymane w specjalistycznych pojemnikach.

pojemnik na przyprawy

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Nie można by zezwolić na to, żeby się wymieszały lub rozsypały w szufladzie.
Kuchnia

Autor: Kai Chan Vong
Źródło: http://www.flickr.com
armatura

Autor: Alpina
Źródło: Alpina
Nawet najbardziej spokojny kuchmistrz zdenerwuje się, jeśli widzi rozsypujące się przyprawy. Aby do tego nie doprowadzić należy więc dobrać właściwy pojemnik na przyprawy używany w kuchni. Pojemnik sprawi, że przyprawy nie utracą swoich właściwości. Żeby zioła zachowały swój smak i aromat powinniśmy przechowywać je w specjalnych pojemnikach. Znane półeczki powieszone nad kuchenką nie są właściwym miejscem dla pieprzu czy też cynamonu.

Zaintrygował Cię ten wątek? Jeśli tak, to świetnie – dalsze wiadomości (https://damnet.pl/regaly/947-jorden-regal-drewniany.html) znajdziesz w kolejnym niebywale zajmującym tekście.

Lepiej przechowywać je w suchej szafce kuchennej. Dzisiaj w sklepach moglibyśmy kupić bardzo różne pojemniki. Szklane słoiczki, mocno zamykane są jednymi z bezkonkurencyjnych pojemników na rynku. szkło nie pochłania zapachów, a jednocześnie zapobiega ich wietrzeniu. Wspomniany słoiczek można by starannie przemyć i już będzie nadawał się do trzymania zupełnie innej przyprawy niż do tej pory. Zaletą takich przezroczystych słoiczków jest to, że na pierwszy rzut oka widać z jakim ziołem mamy do czynienia.

Interesującym pomysłem są pojemniki z drewna. Ładnie wyglądają i będą pasowały do każdej kompozycji kuchennej. Tego typu pojemniki muszą mieć szczelne zamknięcie, bo w inny sposób zapach przyprawy będzie się ulatniał. Należy pamiętać o tym, że drewno (maszyny stolarskie używane) w przeciwieństwie do szkła wchłania aromaty, z tego też powodu należy w takich pojemnikach przechowywać identyczne przyprawy. Są do kupienia jeszcze pojemniczki z tworzywa sztucznego. Sprawdzą się one znakomicie w przypadku przypraw, jakie posiadają w swym składzie tłuszcz.

Należałoby wybrać tego typu pojemniczki, jakie maja szczelne zamknięcie i o nieprzezroczystych ściankach. Dzięki temu przyprawy długo zachowają swój smak. Zakupując pojemniki na przyprawy powinniśmy pamiętać nie zaledwie o samym wyglądzie, ale również o tym, aby były przydatne.

You may also like...