09
mar
2022

Twój maluch może poczuć się w swojej przestrzeni, jak w świecie fantazji

Bohaterowie umiłowanych dziecięcych filmów animowanych – Avangers, Spider-Man, Kubuś Puchatek czy Piraci z Karaibów, zwierzęta – dzikie i udomowione, księżniczki i rycerze, piłkarze, kosmonauci i samochody. W okresie PRL-u takie fototapety były marzeniem niejednego dziecka a gdy już pojawiły się na ścianie, były oznaką pozycji i majętności.

pokój dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl

Mało kto mógł pozwolić sobie na taki zbytek. Na początku fotoobrazy na ścianę, ściągane były do nas z Niemiec. Rozwinięte technologie druku wielkoformatowego, umożliwiały wydruk, naprawdę sporej wielkości obrazów. Mimo to jakość tamtych fototapet, miała sporo mankamentów. Kiepskie wykonanie i tak właściwie jarmarczne wzory spowodowały, że fototapety niemal natychmiast z bestsellera stały się kitem. Tapeta z nadrukowaną fotografią poszła w zapomnienie na dobrych kilkanaście lat.

Kierunki w aranżowaniu i wyposażaniu pomieszczeń, przeobrażają się niemal tak prędko jak te w modzie czy w urodzie. Producenci nieustannie zasypują nas nowymi pomysłami, a wśród ich propozycji nie brakuje też tych dla dzieci i młodzieży. Teraz, po długim czasie nieobecności, do kierunków wnętrzarskich, święci swoje triumfy m.in.fototapety dla dzieci. Projektanci wnętrz i architekci także wrócili do tego sposobu . Przy projektowaniu czterech ścian dla malucha nie potrzebujemy wzorować tylko na typowych tapetach czy zasadniczych kolorach farb.

Na pewno posłuży Ci moja witryna ze szczegółami, które dotyczą zamieszczonego tu wątku. Nie ociągaj się zatem i wejdź w podany niżej link.

Dobrze jest czasem dać się ponieść własnej fantazji i wraz z dzieckiem stworzyć pokój w taki sposób, by dać mu przyjemność. Może stworzymy wówczas niepowtarzalne wnętrze, w którym nasze dziecko będzie czuło się swobodnie i szczęśliwie.

Pokój dziecka, naklejki ze zwierzętami

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Oklejenie dziecięcego wnętrza bajkowym światem stworów, przeróżnych bohaterów, przesympatycznych zwierzątek sprawi, że nasze dziecko będzie mogło zafunkcjonować w swojej ulubionej przestrzeni i poczuć się jak w najukochańszej kreskówce. Pomieszczenie dziecka, z pewnością stanie się bardziej przyjacielskie. Poza wyborem motywu przewodniego na fotoobrazie, pozostaje jeszcze decyzja odnośnie materiału, z którego będzie ona wykonana – czy będzie to włókno szklane, fototapeta tekstylna, winylowa lub papierowa. Obecnie najbardziej cenione są fototapety wykonane na pokładzie flizelinowym. Fototapety do pokoju na podkładzie flizelinowym posiadają wiele walorów, są łatwe w montażu, mają właściwości zakrywające drobne nierówności, nie marszczą się pod wpływem kleju, ograniczają hałas, polepszają izolację cieplną ściany oraz są łatwe do usunięcia.

You may also like...