05
paź
2022

Szkło w naszych wnętrzach czyli jak połączyć funkcjonalność z ładnym wyglądem? Zanim podejmiesz decyzję sprawdź nasze rady

Jeżeli sądzisz, że płytki ceramiczne w Twojej kuchni są mało efektowne – proponujemy abyś zastąpił je szklaną taflą. Szkło w kuchni to najnowszy, obowiązujący trend. Pomysł ten, w szczególności sprawdzi się w niewielkiej kuchni, ponieważ wizualnie nada większej przestrzeni naszemu wnętrzu.
Jest to wyśmienite rozwiązanie do otwartej kuchni, ponieważ kuchnie takie wymagają większego zdyscyplinowania w urządzaniu i dobieraniu wyposażenia. Szkło jest bardziej neutralne od kafelków, dlatego pasuje do otwartej kuchni, nie kolidując przy tym z resztą domu.

kuchnia

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Szkło (przejdź do oferty) w kuchni oprócz swych walorów estetycznych daje nam także wartości praktyczne, co w owym pomieszczeniu ma nie lada znaczenie. Oczywistym jest iż, w kuchni bezustannie coś chlapie i bardzo łatwo o zabrudzenia. Wtedy właśnie sprawdza się połączenie ergonomii z elegancją. Dzięki hartowaniu, szkło jest na tyle solidne, że możemy zamontować je przy płytach grzewczych i kuchenkach gazowych. Na życzenie można wykonać otwory pod gniazdka elektryczne. Więcej na stronie myglass.

Montaż

Zamontowanie nad blatem szkła w zależności od jego rodzaju da nam różny efekt. Szkło czyste ukaże nam fakturę ściany – mogą to być na przykład surowe cegły lub barwne ściany, natomiast szkło bez połysku będzie neutralnym wykończeniem. Lakierowane lub barwne da gładką płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić funkcję oryginalnego obrazu. Należy jednak zawsze pamiętać o zabezpieczeniu przestrzeni pomiędzy szklaną taflą a ścianą, po to by uniknąć ciężkich do usunięcia zanieczyszczeń. Substancją uszczelniającą może być silikon ewentualnie miękkie gumki (uszczelki), które dopasowują się na krawędziach do nierówności materiałów i wypełnią powstałe szczeliny. Wśród nowości możemy zauważyć szkło z zainstalowanymi diodami i antybakteryjne.

O walorach kabin prysznicowych wszyscy wiemy, ale doceniamy je szczególnie rano, gdy szybki prysznic budzi nas i dostarcza nam zastrzyku energii na cały dzień. Kabina prysznicowa jest wspaniałym uzupełnieniem wnętrza łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, nie pozbawiając nas przy tym przestrzeni.

Wiele modeli posiada dodatkowe rozwiązania, o których kupujący często nie mają pojęcia. A warto się nimi zainteresować, gdyż mają one znaczny wpływ na wygodę w użytkowaniu, np. na łatwość w czyszczeniu kabiny. Wybór kabin jest tak szeroki, iż zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów, więcej na .

You may also like...