06
gru
2022

Kreatywne dekoracje

Kiedyś wiele osób uszczęśliwiały zwykłe żaluzje. Jeśli mieli karnisze to najzwyklejsze. Oczywiście dobór firan był czasochłonny, ale większość osób i tak stawiała na białe firanki. Czasem niektórzy, Ci, którzy mieli podwójne karnisze kupowali również jakieś fajne zasłony.

karnisz gięty w poziomie

Źródło: http://dimlab.pl/
kuchnia - wizja

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście żaluzje od długiego czasu nie są standardem w mieszkaniach, ich miejsce zajęły rolety. Jednak chociaż posiadamy rolety (odwiedź rolety rzymskie łódź) to i tak wieszamy zasłonki i firanki. Ale nie wszyscy mamy normalne okna. A to oznacza, że prosty karnisz pojedynczy lub podwójny nie będzie pasował do takiego okna. Z tego powodu producenci stworzyli produkt karnisz gięty w poziomie. Karnisz tego typu to faktycznie fantastyczne rozwiązanie, kiedy nasze okno ma dziwny kształt. Jednak, by karnisz faktycznie pasował do naszego niestandardowego okna to musimy odpowiednio wskazać wymiary. Podanie właściwych wymiarów może okazać się kłopotliwe, warto, więc wziąć do pomocy fachowca.
Narzędzia potrzebne do codziennych obowiązków
Każdy dobrze wie, że dom to również dodatki. Dlatego tak ważne są firanki i zasłonki. Bywa, że w niektórych domach ciężko jest wyobrazić sobie powieszenie firan. W sklepach mamy normalne karnisze, które nie będą nadawały się do montażu przy niewymiarowych oknach. Ale możemy zakupić odpowiedni przyrząd do mocowania firan i zasłon, który będzie właściwy nawet do niewymiarowego okna. Karnisz gięty to produkt, który może zostać dostosowany do różnego rodzaju okien. Tak, więc warto dowiedzieć się, czy w sklepie z asortymentem do okien można zamówić takie karnisze. Jeżeli nie, to na pewno wyszukamy w Internecie kilka sklepów, które zajmują się robieniem na zamówienie wymyślnych karniszy. Gdy już dokonamy montażu takiego karnisza i uda nam się powiesić firany i zasłonki, wtedy dom zyska totalnie inny wymiar. Wszyscy dobrze wiemy, że to dzięki dodatkom wnętrze domu nabiera charakteru.

To naprawdę istotne, by móc zawiesić firany i zasłony, bo one sprawiają, że dom staje się bardziej przytulny. Jest to, też swoistego rodzaju odseparowanie się od tego, co za oknem. Nie chcielibyśmy przecież, by wszyscy widzieli, co robimy w domu.

You may also like...