14
sie
2022

Kilka sposobów, żeby nasze uprane ubranie pięknie pachniało przez długi czas

Wszyscy doskonale wiemy, jak wykorzystywać pralkę, ale nie w każdym przypadku wiemy, jak trzeba postępować, aby nasze ubranie bądź nasza pościel pięknie oraz świeżo pachniała przez dłuższy czas po wyschnięciu.
oczywiście można by używać różnorodnych kapsułek, płynów czy proszków, jednak nie jest to zawsze najlepszy sposób na uzyskanie zadowalającego efektu.

Jednym z najbardziej tradycyjnych metod jest suszenie prania na wolnym powietrzu, ale jest jeszcze parę innych sztuczek. Należałoby więc raz na jakiś czas nastawić pranie na 90 stopni. W tak wysokiej temperaturze możemy uprać np. bawełnianą pościel albo ręczniki. Poza tym wybierając proszek do prania warto zwrócić uwagę na to, czy też posiada on jakiekolwiek zapachowe właściwości, ponieważ większość tego typu środków jest naturalna. Ponadto odmiennym pomysłem jest wlanie do prania kilku kropli olejku zapachowego albo zatrzymanie prania w chwili, gdy pralka płucze na choćby 15 minut. Sprawi to, że nasze ubranie powinno wsiąkać wodę, która posiada pełen aromatu płyn do prania.
pranie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym trzeba pamiętać, żeby nasze ubranie powiesić tuż po skończeniu pracy pralki. Jeżeli pierzemy w godzinach nocnych lub po prostu o tym zapomnimy, to warto jest ustawić pralkę na płukanie ponownie.

Nasz artykuł wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na więcej opisy? Zatem nie zwlekaj i klikaj wanny kompozytowe w ten link.

To powinno niejako odświeżyć naszą odzież. Interesującym rozwiązaniem na zastąpienie płynu do płukania jest użycie substancji, którą można przygotować na własną rękę przy pomocy ok. 40 kropel olejku eterycznego oraz dwóch szklanek kuchennej soli.

W taki prosty sposób można sprawić, że nasze pranie będzie pachnieć pięknie i przez długi czas po jego upraniu. Poza tym należy rozwieszać pranie zachowując odpowiednie odległości.

You may also like...