24
Kwi
2020

Jak zakupić lampę do salonu? Porady

Pokój dzienny z racji swych funkcji – reprezentacyjnej, wypoczynkowej, gościnnej – nastręcza właściwego oświetlenia światłem sztucznym.
Najczęściej projektanci starają się w taki sposób zaplanować to wnętrze, by ilość naturalnego światła przynosiła mieszkańcom poczucie komfortu.

pokój gościnny
Jakkolwiek jednak salon bez dobrze wytyczonego światła sztucznego obejść się raczej nie jest w stanie. Tym bardziej, że spełnia ono w równym stopniu rolę użytkową i dekoracyjną. Buduje specyficzny klimat, pomaga wyeksponować ozdoby. Oczywiście dobór lampy do pokoju dziennego nastręcza co niemiara kłopotów, stąd warto poznać kilka reguł, wskazówek jak sobie z nimi dać radę. W dobrze zaopatrzonych salonach z oświetleniem najczęściej będziemy mieć do wyboru od parędziesięciu do kilkuset schematów lamp, dla przykładu lampy hiszpańskie. Niesłychanie zróżnicowane wzornictwo, kolorystyka, bądź sugerowane użycie sprawiają, że klienci często wybierają te produkty, które skuszą ich wyłącznie urodą. To niestety duży błąd. Warto również pamiętać, że przyzwoicie oświetlony pokój dzienny wcale nie wymaga lampy wiszącej w centralnej jego części. Dla zbudowania klimatu, uzyskania odpowiedniego komfortu widzenia możemy posłużyć się innymi podejściami.
lampa ufo

Autor: Le Pukka concept store
Źródło: Le Pukka concept store
Warto pamiętać, iż kolor lamp, stylistyka, technologia żarówek, zastosowane surowce będą mieć wpływ nie jedynie na ilość oraz typ światła, ale również na to, jak lampa (przejdź lampy spot light) będzie harmonizować z meblami, materiałami, ozdobami.

Z pomocą lamp możemy też wizualnie powiększać pokój dzienny. W owym celu wybierzmy te produkty, które dają światło rozproszone. Natomiast lampa (lampy ledowe do ogrodu) ufo o abażurze nieprzejrzystym, dająca bardziej kierunkowe światło pozwala łatwiej eksponować detale.

You may also like...