17
mar
2022

W jaki sposób umeblować nowoczesny pokój dzienny?

Naturalność, funkcjonalność oraz minimalizm są to kryteria aranżacji w nowoczesnym stylu, jaki ma niejedno oblicze.
Efekt końcowy zależy głównie od rozmiarów powierzchni którą rozporządzamy jak też indywidualnych wymogów.

Nie możemy zapominać o tym, że to głównie miejsce wypoczynku, w którym będziemy spędzać większość czasu wolnego. Powinien cieszyć pod względem estetycznym, lecz również użytkowym. Oto parę cech, jakie musi mieć nowoczesny salon. Dużo wolnej przestrzeni to coś szczególnie pożądanego w aranżacjach, jeżeli pragniemy otrzymać idealny, nowoczesny salon. Nie każdy ma taką możliwość, ale ten kto posiada troszkę większy pokój, ma idealne warunki do zaaranżowania nowoczesnego pokoju dziennego sygnowanego naturalnością oraz minimalizmem. Liczba sprzętów jak też dekoracji zredukowana do absolutnego minimum wzmacnia odczucie przestrzenności. Od należytego zagospodarowania powierzchni zależeć będzie, czy salon (zobacz lampa do salonu) wyda się pusty, czy w przemyślany sposób urządzony – taki właśnie jest nowoczesny pokój dzienny.
Łóżka z kolekcji Laviano

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

Odpowiednio dobrane barwy w pokoju dziennym razem z prostymi sprzętami są kryteriami stylu, w którym zaaranżowany jest nowoczesny pokój dzienny. W tego typu aranżacjach przeważa biel, która odbijając światło rozjaśni pokój. Dodatkowo częstokroć możemy spotkać rozmaite odcienie szarości oraz beże. Czarny oraz brąz to zabarwienia, jakie występują wyłącznie w akcesoriach, dlatego że głównym założeniem współczesnego stylu jest jasny oraz prosty wyraz pozyskiwany przez czyste odcienie.

Zastosowanie żywszych odcieni związane jest z ozdobami, ale z racji podejścia minimalistycznego, będą one nieliczne. Nowoczesny pokój dzienny nastręcza odpowiedniego wyważenia kolorystycznego. Pamiętajmy o designerskich dodatkach, takich jak lampy Artemide.

You may also like...