01
sie
2022

Jak osiągnąć cudowny zapach w domu? Jak się zdaje jest na to odpowiedni i niezawodny sposób

Wspaniałe aromaty cechuje to, że mogłyby zawsze nas otulać. Podoba nam się, kiedy zbliża się wiosna, więc otoczenie kwitnie i przeważnie są to ładne zapachy, które zapraszają do przebywani na świeżym powietrzu. Na nasze nieszczęście, w domu czasami trudno uzyskać tego rodzaju rezultat.

Nawet jak się staramy tobardzo często coś może nas zawieść. Są na szczęście rozwiązania, ale kadzidła lub świeczki zapachowe nie dość, że błyskawicznie się wyczerpują, to stwarzają zagrożenie pożarem. Cóż więc począć?

sprawdź ofertę

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER

Dobrym sposobem są pałeczki zapachowe. Nazywane są także patyczkami czy dyfuzorami zapachów są doskonałym sposobem na piękne zapachy w mieszkaniu. Co ważne, osiągniemy je bez palenia, jak w sprawie świeczek czy kadzidełek. Jak to możliwe? Co jest konieczne, by tak się stało? Trzeba zaopatrzyć się szczególnie w określone trzcinowe pałeczki.

Jeśli uważasz, że podane informacje są cenne, to odsyłam do witryny – tam także są zbliżone tematycznie dane, które warto poznać.

Są one wytwarzane ze specjalnego gatunku trzciny, tak zwanego Rattanu.

Odznaczają się znakomitym przewodzeniem woni, a więc zapach może ulatniać się do powietrza. W tym miejscu warto uprzedzić, że nie każda pałeczka produkowana z innego materiału działa w ten sam sposób. Nie zapominajmy że tylko odpowiedni rodzaj olejku gwarantuje piękny, długotrwały zapach – sprawdź sklep. Żeby był zapach potrzebny jest olejek zapachowy. Z reguły są to mieszanki olejów zapachowych, które doskonale funkcjonują z pałeczkami zapachowymi. Warto pamiętać, że najdoskonalszy efekt zdobędziemy wówczas, gdy nabędziemy specjalnie przygotowane olejki.

Z pewnością olejki eteryczne nie gwarantują tego typu efektu. No i naturalnie dopełnieniem tego wszystkiego jest odpowiedni pojemnik na pałeczki. Może to być zwykła szklana buteleczka czy flakonik.

Najistotniejsze, aby miała wąską szyjkę, ponieważ w przeciwnym razie zapach będzie się zbyt szybko uciekał. Kształt i wzór pozostaje w naszej gestii, najistotniejsze jednakże, żeby pasował nam do aranżacji pomieszczenia. Wybór jest niezwykle duży, tak więc mamy do wyboru tradycyjne i bardziej innowacyjne pojemniki. Z reguły są również dostępne całe zestawy, a więc pałeczki zapachowe, olejek i specjalny pojemnik. Dzięki temu nie będziemy musieli dobierać każdej części osobno.

You may also like...