18
sty
2021

Dopasowanie światła do pomieszczeń

Jakiekolwiek pomieszczenie potrzebuje dopasowanego oświetlenia. W pracy przebywamy dużo godzin, a stosowne oświetlenie stanowiska gwarantuje lepszą wydajność. Każdy pracodawca musi zapewnić stosowne oświetlenie biura w taki sposób, by spełniony był zakres wymaganego nasilenia oświetlenia, oraz podstawowe potrzeby każdego pracownika.
Prawidłowo zaplanowane oświetlenie biurowe musi uwzględniać własności energetyczne powiązane z optymalnym wykorzystaniem światła dziennego.

oświetlenie biurowe

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

apartamenty
Dobór oświetlenia to nie tylko dostosowanie nasilenia oświetlenia, jednak otrzymanie właściwej jakości światła przy zastosowaniu rozstrzygnięć energooszczędnych.

Żeby zgłębić wiedzę na omawiany temat obejrzyj stronę (https://vitrintec.pl/pl/system-ultra-silence/), która zawiera interesujące informacje na prezentowany temat – trzeba tylko kliknąć.

Zgodnie z rozporządzeniami niezbędne jest zapewnienie wymaganego natężenia na płaszczyźnie pracy wzrokowej. Nieakceptowalne są również nazbyt duże różnice luminancji w bliższym i dalszym sąsiedztwie przestrzeni pracy. Istotne jest, ażeby z wyjątkiem dobrego rozplanowania, zwrócić uwagę na użycie dobrej jakości źródeł oświetlenia. W przypadku biur, dotyczy to w szczególności świetlówek linearnych.

Prawidłowo dobrane światło to także znaczące oszczędności. Wybierając świetlówki należy więc zwrócić uwagę na ich energooszczędność. Skutecznie oświetlone biura i gabinety, także lepszy stan koncentracji i efektywności pracowników to tylko niektóre atuty, które wynikają z wdrożenia nowoczesnych źródeł światła.

Kupno, bądź wymiana oświetlenia na takie, które charakteryzuje się najwyższą jakością spowoduje, że pracownicy nie będą uskarżali się na przemęczenie wzroku, a pracodawcy skutecznie zredukują koszty rachunków za energię elektryczną.

You may also like...