15
wrz.
2021

Obrazki do salonu – czyli, jak dobrać idealny obraz do wnętrza własnego pokoiku

Przeciwko pozorom wybranie najlepszego obrazu do naszego własnego pomieszczenia nie jest tak łatwą sprawą jakby się miało możliwość wydawać. Na ryneczku obrazów – przynajmniej w danej chwili – istnieje zatrzęsienie obrazków, w których każdziutki odnajdzie jakąś rzecz przeznaczoną dla samego siebie.

sypialnia

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com
Poza klasycznymi obrazkami oraz ich reprodukcjami, powstały tak zwane „nowoczesne obrazki”, które składają się z obrazów na płótnie (są one na nim drukowane), oraz tryptyków…
Nasz temacik zaczniemy od tryptyków, które to bywają przykładem idealnym obrazów przeznaczonych do saloniku.

Zainteresował Cię nasz wpis? Więc zachęcamy Cię – zajrzyj na kolejną stronę i dokonaj oceny (http://www.kanownik.pl/) naszych opisów. W razie jakichkolwiek wątpliwości – zwróć się do nas!

Składające się z kilku elementów, razem tworzą obrazek, który można ułożyć na ściance w różnych odległościach, lecz należy zapamiętać, iż nie mają możliwości być zbyt wielkie, bo to psuje ich wynik końcowy! Mogą się składać z trzech oraz więcej elementów, oraz mają możliwość mieć niewiarygodnie przeróżne kształty – od zwyczajnych po układanych obok siebie prostokącików, czy kwadracików, aż do ukształtowań słabiej „symetrycznych”, dla przykładu przypominających dawne kształty w gierce Tetris. obrazy do salonu nie kończą się jednakże na tryptykach, albowiem jak zostało już napomknięte, istnieją także obrazy nowoczesne, oraz klasyczne reprodukcje (https://www.twoja-galeria.eu/reprodukcje/72-macke-august/) lub wartościowe oryginały. Porównując do reprodukcji czy też oryginałów, przeróżnych mistrzów płótna – tak nowoczesne obrazki są o wiele tańsze i wydawać by się miało możliwość bardziej bogate tematycznie.

Podczas gdy oryginalne obrazki powstały w konkretnym okresie historycznym i przedstawiały to co łączyła się wraz z wspomnianym czasem, tak obrazy nowoczesne mają możliwość przedstawiać co wyłącznie się chce, łącznie z fotografiami naszych bliskich osadzonymi na płótnie!

You may also like...