05
paź
2022

Gdzie można kupić wszelkie produkty do ozdabiania techniką decoupage?

Decoupage jest to metoda dekorowania przy pomocy papieru prawie dowolnej płaszczyzny. Jest to metoda opierająca się na wykorzystywaniu motywu z materiału w taki sposób, żeby nie można go było wyczuć, oraz który ma wyglądać jakby był namalowany.
Wiele osób uważa, że to jest niezwykle trudna sztuka.

obrazek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
kosze w kuchni

Źródło: mm-kuchnia.pl
Uczęszczając na przeróżne kursy można by spotkać się z ludźmi, którzy nie mogą uwierzyć, że jest to takie proste. Ta technika jest też relatywnie niedroga. Jeżeli chodzi o metodę decoupage sklep, w którym można nabyć wszystko to, co jest konieczne, jest z pewnością niedaleko Ciebie. Trzeba nabyć tam m.in. klej do decoupage. Jest to tzw.

Jeśli poszukujesz podobnych informacji na omawiany wątek, to również rzuć okiem na kocioł odzysknicowy pokrewne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

klej wodny. Jego konsystencja jest bardzo luźna, dzięki czemu bardzo łatwo się go rozprowadza na delikatnych i cienkich serwetkach. Daje błyskawiczną przyczepność podłoża do papieru. Można by nabyć również 2w1 albo 3w1, czyli Lakier, bazę oraz klej. Dla początkujących 3w1 to bardzo dobre wyjście, ponieważ kupujemy jeden preparat. W odpowiedni sposób zakręcony klej będzie przez długi czas nam służył, zaś wykorzystuje się naprawdę niewielkie ilości.

Ponadto dobrze byłoby mieć świadomość, że istnieją zamienniki. Można by użyć rozcieńczonego kleju. Istnieje ponadto możliwość używania roztrzepanego jajka. Jeśli chodzi o to, gdzie można nabyć niezbędne materiały do decoupage, to odpowiednim miejscem będzie sklep dla plastyków albo dobry sklep online. Jeśli chodzi o koszt takiego kleju, to mały słoiczek o objętości 50 ml można kupić już za parę złotych. Nawet tak nieduży słoiczek wystarczy na długo. Niezbędny jest także specjalny pędzel do decoupage. Może się zdawać, że właściwie każdy pędzel będzie odpowiedni do decoupage, ale niekoniecznie.

Wbrew pozorom pędzel powinien być wykonany z miękkiego, naturalnego włosia, relatywnie gruby oraz nie powinien zostawiać żadnych włosków. Bardzo często są one w pomarańczowym odcieniu. Co interesujące, całkiem nieźle sprawdzają się pędzelki dla najmłodszych.

You may also like...