20
Maj
2020

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, jak ważne w obecnych czasach jest troszczenie się o środowisko

Od dawna rozmawia się o tym, że działalność współczesnych ludzi w błyskawicznym tempie niszczy naszą naturę. Skażone są morza, drzewa wycinane, a toksyczne chemikalia dostają się do ziemi.

Jesteśmy zobligowani zrobić wszystko, aby zapobiec kolejnym katastrofom ekologicznym.
inwestycje

Autor: Bud-Mar Investment
pojemniki na odpady segregowane

Autor: Gabriel Amadeus
Źródło: http://www.flickr.com
Przyroda jest niezwykle istotna. Pewnie jakiś odsetek ludzi sądzi inaczej, szczególnie ci, którzy mieszkają w miastach i nie doświadczają z naturą nawet małego kontaktu, ale są w błędzie. Człowiek jest częścią ekosystemu, więc zniszczona przyroda odbije się wcześniej czy później i na nas.

Równie zajmujące zagadnienia znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeśli pragniesz je poznać – zobacz pod linkiem stolik kawowy retro, który jest tu.

Sami sobie szkodzimy, kiedy teraz unicestwiamy naturę. Toteż od samego początku trzeba uczyć pociechy, by nie marnowały wody, nie niszczyły roślin i by segregowały śmieci. Wszystkie te zadania są dość łatwe, o ile staną się one naszym odruchem. Dla najmłodszych mogą być nawet przyjemne, gdyż możemy je im wprowadzać w ramach gry. Przykładowo możemy zamówić pojemniki na odpady segregowane i każdy oznaczyć innym odcieniem. Dzieci za poprawne wrzucanie danej rzeczy, przykładowo butelki po jogurcie lub papierka po cukierku, mogą zbierać punkty. Pod koniec tygodnia w ramach nagrody, za staranne segregowanie śmieci będą mogły drobną nagrodę, którą zawczasu uzgodnili z rodzicami.

Jest zatem wiele sposobów na to, aby nauczyć nasze pociechy dbania o środowisko i by była to dla nich forma zabawy, a nie przykrego obowiązku.
Troszczmy się o środowisko razem i uczmy tego nasze pociechy – to dobro będzie drogocenne dla przyszłych pokoleń.

You may also like...