20
Lut
2021

Poznaj receptę na zdrowy sen. Przekonaj się, że i Ty jesteś w stanie wstawać rano zrelaksowany i pełen energii.

Sen to niezmiernie istotny czas, w którym odpoczywamy, regenerujemy siły i powracamy do zdrowia. Dowiedz się, co musisz zrobić, by Twój sen był głęboki i mocny.

Materac – recepta na zdrowy senJeżeli planujesz kupić nowy materac, musisz pamiętać o paru ważnych zasadach. Po pierwsze miej świadomość, iż wybór dobrego materaca, nie jest taki oczywisty. Na rynku jest wiele ofert. Które z nich są najlepsze?

Kiedy wybierasz świetny materac powinieneś wziąć pod uwagę takie oto czynniki: wzrost, wagę, wiek a także ewentualne schorzenia kręgosłupa. Miej świadomość, że jeśli w trakcie snu ułożenie Twojego ciała będzie nieprawidłowe, najprawdopodobniej po przebudzeniu będziesz czuł ból kręgosłupa. Nieprawidłowa pozycja może też być powodować zaburzenia w krążeniu krwi.Podstawową sprawą przy wyborze jest właściwe podparcie kręgosłupa. Jeżeli nasz kręgosłup będzie miał dobre podparcie, to mamy gwarancję, że w każdej pozycji, w której się znajdziemy (spanie na brzuchu, na plecach, boku) nasz sen będzie zdrowy.

Czym charakteryzują się wybrane materace?

Materac

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire

Na rynku jest ogromny wybór materaców. Dowiedz się, jakie produkty możesz dostać w sklepach. Materac sprężynowy bonellowy – jeżeli masz konkretną wadę kręgosłupa, zapewne ten oto materac nie zdobędzie Twego serca. Dzięki swej konstrukcji (na trzon materaca składają się sprężyny w kształcie bonelli) jest wygodny, jednak w trakcie dłuższego użytkowania ulega odkształceniom – więcej na Meble Magnat.

Materac sprężynowy kieszeniowy – w takim typie materaca odkryjesz pionowe sprężyny obłożone pianką poliuretanową. Materac sprężynowy kieszeniowy jest zdecydowanie lepszy od swojego poprzednika. Z jakiego powodu? Dlatego, iż lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, a więc odciąża kręgosłup. Ponadto materac sprężynowy kieszeniowy jest niezmiernie wygodny i zdarza się, że jest używany w rehabilitacji.

Materac lateksowy – jeśli chcesz, aby Twój materac był wytrzymały, to jest oferta dla Ciebie! Materac lateksowy cechuje się znaczną odpornością na trwałe odkształcenia. Ponadto jest przepuszczalny dla (powietrza (polecam filtry do nawilżaczy)) i wilgoci. Jest tak skonstruowany, by przeciwdziałać rozwojowi niebezpiecznych bakterii. Musisz zdawać sobie sprawę, że ten typ materaca jest wysoce elastyczny i dlatego świetnie dopasuje się do kształtu ciała, bez względu na pozycję, w jakiej spisz. Materac lateksowy jest znakomitą propozycją dla dzieci.

Materac piankowy wysoko- i termoelastyczny – to już wyższa szkoła jazdy! Jeśli naprawdę zależy Ci na niezawodnym produkcie, to wskazany materac piankowy spełni Twoje największe wymagania. Z jakiego względu? Ponieważ doskonale dopasuje się do Twojego ciała. Kiedy zakupisz materac piankowy w Twoim życiu pojawi się zdecydowanie więcej uśmiechu i pogodnych momentów.

Ten materac relaksuje ciało, znakomicie wpływa na rozluźnienie mięśni. Musisz wiedzieć, że materace z pianki termoelastycznej są czułe na temperaturę ciała. Dzięki swym właściwościom w miejscu, w którym temperatura wzrasta, wyczujesz większe odkształcenie podłoża. Dodatkową zaletą tego materaca jest ich lekkość i dobra wentylacja. Materac piankowy wysoko- i termoelstyczny jest idealną propozycją, dla tych, którzy lubią wygodę.

You may also like...