23
Lut
2021

Drzwi przesuwne jako fantastyczny sposób na zaoszczędzenie przestrzeni

Wąska przestrzeń mieszkaniowa wymusza na domownikach rozglądanie się za optymalnymi rozwiązaniami. W grę wchodzi każdy fragment, który można wykorzystać pod kolejny regał, schowek, półkę. W przypadku wąskich korytarzy i dużych garderób interesującym rozwiązaniem są drzwi przesuwne.

sypialnia

Autor: Stolbud Włoszczowa S.A.
Źródło: Stolbud Włoszczowa S.A.
Ich mechanizm pozwala na oszczędne gospodarowanie przestrzenią. Przesuwanie nie wymaga zataczania kąta, jak to się dzieje w przypadku klasycznych drzwi. Drzwiami przesuwnymi otworzymy zarówno pomieszczenie (kuchnia, pokój), jak i duże garderoby. Brak systemu zawiasowego (suwak zamiast zawiasu) sprawia, że przestawienie się na nowe otwieranie i zamykanie sprawi trochę problemów.

Podobnie jak przy każdej domowej inwestycji zwracamy uwagę na pomniejsze mechanizmy w systemach drzwiowych.

Ta oferta drzwi całoszklane jest niezwykle atrakcyjna i jeżeli poszukujesz większą ilość informacji na prezentowaną tu kwestię, to znajdziesz je tutaj.

Prowadniki z reguły są zrobione albo z nierdzewnego metalu lub aluminium ewentualnie obu składników. Te ostatnie należą do najdroższych, jednak najpewniejszych rozwiązań. Uchwyt i ramę drzwi przesuwnych tworzą parametry nadające profil. Co do gabarytów różnią się najczęściej kształtem, kolorem i szerokością progu. Najbardziej czułym miejscem, które należy chronić, są prowadniki. Sprawne zapewnią bezawaryjną pracę jezdną, gwarantowaną w zakupach na 5 lat, w praktyce nawet do 15 lat.

Drzwi przesuwne w pokoju na poddaszu

Autor: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Wykończenie drzwi przesuwnych przy stronie domykającej się powinno być dopasowane do przeciwległego boku. Inaczej mechanizm, który nie „zaskoczy” wywoła efekt „jeżdżenia” drzwi, co oznacza tym samym nieskuteczny mechanizm. O stalowych i aluminiowych elementach, odpowiadających za suwanie już wiemy. Z czego zaś wykonane są same drzwi?

W zależności od zastosowania spotkamy drzwi przesuwne szklane, które są coraz chętniej wybierane do domu czy mieszkania (Da-Bud – drzwi chowane w ścianę). Ich specyfiką jest estetyczne wykonanie i nadawanie pomieszczeniu charakteru i szklanej stylizacji. Szklane „opakowanie” wykonane jest z nierdzewnego materiału. Nie zmienia to faktu, że uderzanie z rozmachem po wykończeniach doprowadzi do pęknięcia i awarii mechanizmu. Szklana powierzchnia zapewnia chropowatą zasłonę, daje też możliwość przebarwienia szkła pod kolor i klimat ścian czy sufitu.

Wybierz najlepsze usługi:

You may also like...