18
Lut
2019

Jakich danych wytwórcy ubiorów nie zamieszczają na etykietce?

W czasach, gdy specjalną baczność zwracamy na sprawy związane z zabezpieczeniem środowiska, trochę mniejszy akcent kładziemy w tym kontekście na stosowane przez swoją osobę odzienia.

Dzieje się tak z powodu zwykłego nawyku, deficytu funduszy na takie sprawy czy z powodu braku szacunku lub niewiedzy.
Czym w ogóle są ubrania ekologiczne? Więc określenie to nie dotyczy jedynie samego surowca, z którego wykonane jest dane ubranie. Tu chodzi o coś więcej, np. funkcjonuje w niniejszym przedmiocie sprawa zamiany bawełny na bambus, chociaż twierdzi się też, że do jego uprawy używa się ogromne ilości pestycydów. Czy drewno bambusowe jest względem owego bardziej ekologiczny niżeli bawełna? Innym dowodem na prawdopodobnie wyłącznie hałas medialny w odniesieniu do przedmiotów jakimi mogą być ubrania ekologiczne jest sprawa rodzaju lakierów używanych przy ich wytwarzaniu. Osobną kwestią jest także samo przewiezienie ubiorów. Co z tego, że tworzone są ubrania ekologiczne w sytuacji, gdy do ich przewiezienia w niezwykle dużym stopniu zanieczyszcza się przyrodę? Takich danych nie znajdziemy na etykietce. Ciekawy artykuł na ten wątek stworzył redaktor z Wall Street Journal.
torebka

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu
Wszakże faktem jest to, iż np. sweterek niemowlęcy jest bardziej przyjazny środowisku niż taki wytworzony z materiału nienaturalnego. Faktem jest też to, iż ubrania z tego typu surowca są dużo przyjemniejsze w dotyku. Przeto też o wiele korzystniej będzie, jeżeli dla własnego małego dziecka kupimy sweterek niemowlęcy wytworzony z materiału naturalnego, ekologicznego niż ze sztucznego –

W tym temacie nie ma przestrzeni na którekolwiek kontrowersje. Wszakże tu chodzi o korzyść dziecka. Przeto też taki sweterek niemowlęcy powinien zostać miły w używaniu.

You may also like...