05
paź
2022

Trendy szarości w domowych wnętrzach.Trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz na ten rok.

Na mieszkanie patrzymy z sentymentem, jednakże czasem potrzebna jest chociaż nieduża odmiana wystroju, dzięki której zyska on znów świeży powiew. Z biegiem czasu wszak upodobania lokatorów się zmieniają i to, co pociągało wzrok jeszcze rok temu, może utracić uprzedni urok.
Świat oraz nasze otoczenie przekształcają się w zawrotnym tempie. To dlatego kolory w naszych mieszkaniach stanowią swoistą postać zapisu dzisiejszych czasów – faktyczności, nastrojów czy upodobań. Piszemy, jakie zestawienia kolorystyczne będą na topie w 2016 roku.

szary pokój

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Skandynawski krój jest przebojem w aranżacji wnętrz. Urok tkwi w naturze państw Północy. Starczy wyobrazić sobie buchty, lodowce, gejzery lub zorzę polarną, żeby poczuć tenże klimat. Natchnienie naturą oraz naturalność jest sednem tego stylu. Warto zbudować pogodną, przytulną przestrzeń w wariancie skandynawskim. Jeśli idzie o dekorację do wnętrz w owym kierunku, najlepiej postawić na jasną kolorystykę, jaka skłania do odpoczynku. Chłodne odcienie białości, szarości albo błękitu na ścianach rozświetlą pomieszczenie. Wystrój wnętrz dopełnią wybielane meble, futrzane czy szklane dodatki.

Świat oszalał na punkcie nude, a dzisiaj cieliste tonacje królują nie wyłącznie w branży tekstylnej oraz kosmetycznej. Weszły również do aranżacji pomieszczeń. Nude ma wiele odcieni, od złamanych białości, przez piaskowe jak też koralowe, aż po pomarańczowe. Takie farby stanowią delikatny kolor na ścianach. Przy ich wykorzystaniu stworzymy stylową jak też uniwersalną przestrzeń. Dobrze jest wybrać również ciepłe odcienie metali: miedzi oraz mosiądzu. Do takiej aranżacji pasują miękkie dywany w minimalistycznych pomieszczeniach uzupełnionych o designerskie, nowomodne meble. Również dodatki do kuchni zaprojektuj w ciepłych zabarwieniach – sprawdź dodatki do kuchni na .

Styl przemysłowy, czyli pierwotnie adaptowanie opuszczonych hali fabrycznych a także magazynów na mieszkanka przez cyganerię artystyczną, na przełomie lat pozyskiwał rzesze sympatyków. Dzisiaj powraca w nowej, troszkę złagodzonej odsłonie w postaci tzw. soft loftu.

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Kliknij i sprawdź drukowanie tkanin teraz, tu znajdziesz coś, co najprawdopodobniej także będzie równie ciekawe.

/J]

Barwy szarości i bieli na ścianach zestawiane są z fakturą cegły lub betonu i fluorescencyjnymi akcesoriami o zielonkawym, niebieskawym bądź żółtym zabarwieniu. Dzięki temu spartańskie z zasady lofty osiągają cieplejszy ton. To propozycja dla każdego, kto lubi sobie niebanalne podejścia.

You may also like...