09
mar
2021

Fototapety w wykańczaniu pomieszczeń

Każdy właściciel budynku co parę lat staje przed koniecznością odnowienia wnętrza. W takim przypadku powinien podjąć decyzję czy zastosować malowanie ścian, tapety, czy fototapety. Malowanie ścian to nie jedna możliwość na aranżację wnętrz.

Ściany wolno też upiększać, za pomocą różnych towarów. Inspiracje do urządzania wnętrza czerpiemy często z otoczenia, ale także z natury, czy zainteresowań. (Inspiracje dla twoich wnętrz) Najistotniejsze, żeby nasz dom posiadał nietuzinkowy temperament. Za pomocą ścian jest możliwość sporządzić iluzję, że salon jest większy, wyższy, ciekawszy, a konkretne barwy ścian potrafią mieć wpływ na nastrój i samopoczucie.

Odcienie ścian i ich zdobienia pełnią funkcje udekorowania pokoju i uformowanie jego układu.

Głównymi rodzajami przystrajania wnętrza jest malowanie ścian, także użycie tapety, bądź fototapety. Wzory na ścianach zmieniają proporcje pokoju. Boczne paski wizualnie poszerzają, a pionowe podnoszą. Delikatny rzucik we wnęce uwydatni efekt głębi. Tapeta z kwiatowymi deseniami odnajdzie się również w małym domu. Wystarczy potraktować ją jak obraz. Tapeta w nieregularne pasy ułożona w dwóch kierunkach wyróżnia ścianę od ścianki oddzielającej salon od przedpokoju.

Inspiracje do zagospodarowania fototapety są różne. Dzięki technologiom cyfrowym fototapety nie są już nieco tandetnymi obrazami. -> Fototapety mają głębię, co powoduje, że działają jednakowo jak malarstwo iluzjonistyczne. Dzięki nim aranżacja wnętrza – (zobacz www.jeger.pl/) ma możliwość dać złudzenie obecności jeszcze jednego okna, i to z ładnym pejzażem. Wybór fototapety do urządzania wnętrza nie jest łatwy. Pod uwagę powinniśmy wziąć rozmiar pomieszczenia kolorystykę, także fakt czy na ścianie z tapetą będą ustawione meble.

wizerunek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta odnalazła swoje miejsce także w kuchni. Na ogół zobaczymy ją nadrukowaną na szkle w powierzchni pomiędzy blatem, a linią górnych półek.

Jednolita tafla szkła jest bezproblemowa w utrzymaniu schludności i z powodzeniem zastępuje glazurę, które dotąd pojawiały się w tym miejscu. Fototapeta prócz funkcji praktycznej, pełni też rolę ozdobną i ma możliwość ustanawiać strefę jadalnianą w kuchni.

You may also like...