29
Paź
2020

Rok 2015 – czy jest odpowiedni do zainwestowania w kupno własnego mieszkania?

Kupienie własnego mieszkania to dzisiaj absolutnie jedna z najistotniejszych decyzji, którą podejmuje w życiu statystyczny Polak. Ceny nieruchomości w Polsce są na tyle duże, że konieczne jest zaciągnięcie obciążającego kredytu hipotecznego, który następnie spłaca się przez dużą część życia, czasem nawet kilkadziesiąt lat. Czy w takim razie rok 2015 to najlepszy moment, aby nabyć własne cztery ściany?

Specjaliści zgodnie twierdzą, że rok 2015 nie będzie widocznie różnił się na rynku mieszkaniowym od roku 2014, w związku z tym jeżeli ktoś planuje inwestycje mieszkaniowe, jest to z pewnością bardzo dobry okres na ich zrealizowanie. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że ceny mieszkań od jakiegoś czasu utrzymują się na stałym poziomie. Poza tym, banki łaskawym okiem patrzą na klientów, którzy zamierzają zakupić mieszkanie. Trzeba jednak pamiętać, że w 2015 roku

nowe mieszkania

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com

wymagane jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 10% wartości kredytowanego mieszkania. Osoby, które nie mają takiej sumy mogą skorzystać z rządowego programu pomocy, jakim jest coraz bardziej popularne Mieszkanie dla Młodych. Program uwzględnia jednak osoby mające maksymalnie 35 lat, które pragną kupić mieszkanie na rynku pierwotnym. Naturalnie, ograniczenia obowiązują także w odniesieniu do do metrażu mieszkania czy jego ceny za metr kwadratowy. Możliwa wielkość jest zależna głównie od liczby dzieci posiadanych przez daną osobę lub partnerów.

Chodź tu oraz zobacz dodatkowe informacje (http://potocznyokna.pl/) w kontekście omawianego postu. Zgłębisz tam podobne materiały, które na pewno Cię będą ekscytować!

W związku z tym przewiduje się, że mieszkania rynek pierwotny rzeszów będzie się prężnie rozwijał. Jest to też świetna wiadomość dla deweloperów, a wzrost popytu generuje również wzrost podaży, dlatego ilość inwestycji rynku mieszkaniowego z pewnością będzie w najbliższym czasie ulegać zmianie.

Rzecz jasna, zanim podejmie się decyzję o zakupie swojego mieszkania trzeba wcześniej szczegółowo przeanalizować indywidualną sytuację finansową. Jest to zbyt istotna decyzja, aby była dziełem przypadku.

Jeśli chcesz wyszukać kolejne artykuły związane z analizowanym tu zagadnieniem, zobacz ofertę na stronie (https://wykabruk.pl/) publikującym zbliżone dane.

Niemniej jednak, rok 2015 na pewno jest dobrym momentem na tego rodzaju inwestycję. Okazje cenowe trafią się przede wszystkim w sytuacji, kiedy deweloper wyprzedaje ostatnie nieruchomości z konkretnej inwestycji, z tego powodu doskonałym rozwiązaniem jest szukać podobnych ofert, jako że ceny mieszkań w stosunku do roku 2014 raczej nie ulegną zmianie w najbliższym okresie.

You may also like...