15
wrz.
2021

Oryginalne pomysły na urządzanie kameralnej sypialni

Współczesne budownictwo, wysokie bloki i… maluteńkie pokoje. Taka prawda, meblowanie współczesnych mieszkanek stanowi spore problem dla architektów wnętrz i ich właścicieli, upragnionych mieszkań. W ten sposób myślimy jak urządzić małą sypialnię.

łóżko dwuosobowe

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W prawdzie hurtownie i sieci handlowe zajmujące się aranżacją mieszkań ścigają się w projektowaniu mebli i systemów do chowania odzieży przeznaczonych do niewielkich pomieszczeń, ale ciągle ciężko wybrać z tego coś dla siebie. Małe sypialnie to duże utrapienie. Bo jak pomieścić w takiej łóżko, szafę i komodę? Przy tym wszystkim musi być ona przestronna i jasna. No i nie powinna być przestrzenią wypełnioną bibelotami, bo wprowadzi to chaos i nie będzie sprzyjać wypoczynkowi.
Biel i szarość stanowią ponadczasowe kolory, które sprawdzą się w każdej sypialni. Ściany i meble zakupmy białe, zaś bibeloty wybierzmy szare. Pojedynczy akcent, np. poduszka może być w ciemne paski, albo wielkie grochy. Używając kolorów w ten sposób sprawimy, że wnętrze wyda się większe i przestronniejsze. Radzimy także użyć rolet do osłonięcia okien. Możemy także postawić na skomponowanie bieli wraz z innym, intensywnym kolorem, np.

Jeśli chcesz znaleźć więcej w treści (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-kontenerowe/) na analizowany w tym serwisie temat, to kliknij ten link, a na pewno Cię one zaciekawią.

czerwonym, albo zielonym. Będzie to wyglądało bardzo interesująco.
Inną sprawą jest minimalizacja ilości mebli. W zupełności starczy nam spore, dwuosobowe łóżko łóżko do sypialni 140×200 z dużym materacem. Postawmy tu na minimalizm i prostotę. Zadbajmy, by pod łóżkiem były szuflady w których ewentualnie schowamy pościel. Na łóżku dajmy kilka poduch różnej wielkości. Jedną ze ścian przeznaczmy na szafę – nie będzie nam potrzebna komoda, będziemy mogli w niej schować pościel, ręczniki i odzież. Więcej pomysłów można znaleźć na . Polecamy!

You may also like...