11
Lis
2020

Dodatki do męskich strojów

Wszelkiego rodzaju dodatki stanowią swoistą męską biżuterię. Zaliczamy do nich krawaty, muchy, spinki do mankietów, paski, itp. Bardziej, niż o ich wygląd, wskazane jest troszczyć się o jakość ich wykonania, tak, aby towarzyszyły nam jak najdłużej. Na szczęście moda męska nie pędzi aż tak jak damska, z tej przyczyny dodatki z poprzedniego sezonu nie będą oznaczały braku gustu. Mogą oznaczać dżentelmena pozostającego krok za modą, byleby tylko były dyskretne i dobrane adekwatnie do miejsca i okazji.

mężczyzna

Autor: ForElite.pl
Źródło: ForElite.pl
Koniecznym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który przeważnie stanowi element demonstrujący osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy czy zmiany w świecie mody. Jak wiemy, każdy sezon niesie ze sobą zmiany lecz moda często do nas wraca. Warto dlatego zainwestować w parę znakomitych jakościowo krawatów, gdyż będzie to zakup na wiele lat. Dobra rada, krawat powinien być zawsze o ton ciemniejszy od koszuli.

Koszule męskie eleganckie ((sprawdź szczegóły)), niby tak banalny element męskiej garderoby, mogą sprawić nie lada problem. Wystarczy spojrzeć na kolorowe i niepasujące do nas wzory. O jakości koszuli świadczy jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów.

Żeby koszula spełniała swoje zadanie powinniśmy ją dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule slim fit , natomiast panowie „z brzuszkiem” powinni uważać, by koszula nie była zbyt obszerna – za duży kołnierzyk

mężczyzna

Autor: Wola
Źródło: Wola

źle wpłynie na wygląd krawata.

Kompletując oficjalny strój, czasami zapominamy o doborze odpowiedniego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by posiadał surową, pozbawioną zdobień klamerkę. Obowiązkowo musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy założyć. Przy stroju weekendowym możemy pozwolić sobie na paski, z dużymi klamrami. Kolor może nieprzypadkowo wyróżniać się na tle stroju.

Ciekawe urozmaicenie stroju stanowią spinki do mankietów. To ”gadżet”, który nadaje mężczyźnie eleganckiego charakteru. Koniecznie musimy dobrać je do stroju i okazji.

You may also like...