23
Lut
2021

Konserwacja podłogi drewnianej

Poprawnie pielęgnowana podłoga drewniana będzie prezentować się szykownie oraz świeżo przez wiele, wiele lat, pod warunkiem, iż będzie się o nią poprawnie dbało oraz stosowało odpowiednie preparaty.

blachy

Autor: alljengi
Źródło: http://www.flickr.com
Do codziennego czyszczenia drewnianej posadzki wystarcza stosowanie szczotki, elektroluksu albo nieco wilgotnego mopa. Do mycia posadzek trzeba używać właściwych dla typu posadzki i sposobu jej wykończenia specyfików czyszczących oraz pielęgnacyjnych.

Publikowany tekst nieprawdopodobnie Cię zainteresował? To zobacz również inne pomocne informacje, które zawierają niezwykle ważne dane – wciągną Cię całkowicie.

Preparaty do konserwacji posadzek lakierowanych powinny obejmować syntetyczne preparaty pielęgnacyjne bez dodatku tłuszczu, do konserwacji nawierzchni olejowanych powinno się natomiast wykorzystywać oleje do drewna- (saicos). Dla zachowania pięknego wyglądu podłogi z drewna istotnym jest, by ani woda, ani piach, nie miały z nią dłuższego kontaktu. Piach niszczy lakier jak też wierzchnią warstwę drewna.http://creoconcept.pl/pl/realizacje/ (oceń)Z kolei drewno po dłuższym zetknięciu z wodą może pęcznieć, co w efekcie prowadzi do uszkodzenia nawierzchni desek. Warto pamiętać, że regularne stosowanie właściwych specyfików pielęgnacyjnych wywołuje, że podłoga jest bardziej odporna na zużycie i zabrudzenia.

lazura do drewna

Autor: John T Howard
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci posadzek drewnianych mają w swej ofercie także środki do pielęgnacji podłóg lakierowanych takie jak lazura do drewna- (znajdź tutaj). Preparat odświeża pokrytą lakierem, zniszczoną warstwę wierzchnią, tworzy dodatkową powłokę ochronną a także gwarantuje jednolity wygląd całej powierzchni.

By nanieść preparat na powierzchnię posadzki, trzeba ją wcześniej wyczyścić przy użyciu środka określonego do mycia lakierowanych podłóg.

You may also like...