01
cze
2022

Konserwacja podłogi drewnianej

Poprawnie pielęgnowana podłoga drewniana będzie prezentować się szykownie oraz świeżo przez wiele, wiele lat, pod warunkiem, iż będzie się o nią poprawnie dbało oraz stosowało odpowiednie preparaty.

blachy

Autor: alljengi
Źródło: http://www.flickr.com

Do codziennego czyszczenia drewnianej posadzki wystarcza stosowanie szczotki, elektroluksu albo nieco wilgotnego mopa. Do mycia posadzek trzeba używać właściwych dla typu posadzki i sposobu jej wykończenia specyfików czyszczących oraz pielęgnacyjnych. Preparaty do konserwacji posadzek lakierowanych powinny obejmować syntetyczne preparaty pielęgnacyjne bez dodatku tłuszczu, do konserwacji nawierzchni olejowanych powinno się natomiast wykorzystywać oleje do drewna- (saicos). Dla zachowania pięknego wyglądu podłogi z drewna istotnym jest, by ani woda, ani piach, nie miały z nią dłuższego kontaktu. Piach niszczy lakier jak też wierzchnią warstwę drewna.http://creoconcept.pl/pl/realizacje/ (oceń)Z kolei drewno po dłuższym zetknięciu z wodą może pęcznieć, co w efekcie prowadzi do uszkodzenia nawierzchni desek. Warto pamiętać, że regularne stosowanie właściwych specyfików pielęgnacyjnych wywołuje, że podłoga jest bardziej odporna na zużycie i zabrudzenia.
lazura do drewna

Autor: John T Howard
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci posadzek drewnianych mają w swej ofercie także środki do pielęgnacji podłóg lakierowanych takie jak lazura do drewna- (znajdź tutaj). Preparat odświeża pokrytą lakierem, zniszczoną warstwę wierzchnią, tworzy dodatkową powłokę ochronną a także gwarantuje jednolity wygląd całej powierzchni.

By nanieść preparat na powierzchnię posadzki, trzeba ją wcześniej wyczyścić przy użyciu środka określonego do mycia lakierowanych podłóg.

You may also like...