09
sie
2022

Dla kogo szal

Niezbędnymi elementami stroju noszonymi nie tylko zimą są bezspornie dodatki tj. szale, szaliki, chustki, apaszki, bandany czy kominy.

bandana

Źródło: Stanteks
Bandany były ongi wkładane przez francuskich proletariuszy. Rozpowszechnił je Wiktor Hugo autor „Nędzników” (dla tych którzy to w zabieganiu zapomnieli autora jednej z najwybitniejszych opowieści francuskiego Naturalizmu). Jedną z głównych postaci tejże książki był paryski rozrabiaka Gawrosz. Stąd – pewnie przez bardzo liczne adaptacje filmowe (od 1909 do 2012 aż 32) stały się one tak popularne noszone.

Bandany wkładają dziś nawet już nieduże dzieci. Matki oraz nianie ubierają swoich Jasiów czy Mareczków w dżinsowe spodnie, sportowe bluzy, a pod szyją zawiązują chłopcom standardową czarną bandanę albo nowoczesne kolorowe chusty często w dosyć krzykliwych jak na chłopięcą modę kolorach. Niedawno weszły w modę również cienkie szale. W zasadzie bez znaczenia jest wiek chłopca – może jeszcze nie mieć roczku – a podobnie jak jego starszy brat nosi bandanę. Do dyspozycji matki, nianie mają ogromnie dużo wzorów. Mogą zakupić nie tylko bandany wielobarwne ale także z obrazkami często przedstawiającymi postacie z lubianych filmów animowanych na przykład „Pingwiny z Madagaskaru” czy też z „Kubusia Puchatka”.

szal

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Nie tyko małe urwisy ubierają się w bandany ale również i ich nieco grzeczniejsze siostrzyczki, które w ten sposób chcą się upodobnić do swoich modnych matek. Sprawdź bandany.

Kliknij na odnośnik (https://toscanti.com.pl/pl/c/Kolekcja-Damska/17), on przybliży Ci wątek, który Cię właśnie zainteresował. Przeczytaj tekst, zawierający interesujące dane.

W tym dziale dziecięcej mody możemy znaleźć wzorowanie się na „dorosłych” trendach, zatem są to również desenie zaczerpnięte z kultur ludowych.

Rzecz jasna także dorośli wybierają ten rodzaj dodatku, zazwyczaj wiosną. U dorosłych tak samo jak u dzieci wiek czy płeć są bez znaczenia. Mężczyźnie najbardziej pasuje bandana w zestawieniu z kurtką ze skóry, obcisłych dżinsach no i oczywiście motocyklu (najlepiej Harley-Davidson i to w barwach ciemnozielonych).

Można także ujrzeć bandanę w stroju męskim nieco mniej rockowym. Pan preferujący rozrywki spokojniejsze niż przejażdżki na niebezpiecznym pojeździe, na niedzielny spacer z rodziną może sobie ubrać odpowiednią chustę do swojego ulubionego sportowego garnituru i na pewno będzie świetnie wyglądał kiedy wraz z równie zadbaną rodzinką przy okazji spaceru wejdzie do spokojnej, małej kawiarenki na mocne aromatyczne espresso po obiedzie.

You may also like...