19
Maj
2020

Wiosenny remont w łazience czyli wszystko, co należy mieć na uwadze zanim się zacznie prace remontowe.

Wiosna to zazwyczaj okres remontów i odświeżania mieszkania, chociaż bardzo dużo ludzi woli przesunąć to na wakacje, gdy dzieci pojadą na kolonie i łatwiej jest o kilka dni wolnego. Lecz nadal wraz z pierwszymi ciepłymi dniami markety budowlane zaczynają być tłumnie odwiedzane, a producenci w tym właśnie czasie wypuszczają nowe kolekcje i modele. Jak jednak z każdym remontem bywa, aby przebiegł on bezproblemowo i szybko to należy się do niego właściwie przygotować.

Umywalka

Źródło: rhode.com.pl/category/13/umywalki
Najważniejszą sprawą będzie dobre rozplanowanie wszystkich prac, a także zakup potrzebnych akcesoriów i sprzętów. Pamiętać należy o tym, że przez czas remontu będą kłopoty z użyciem danego pomieszczenia – jeśli będzie to któryś z pokoi, to problem duży nie będzie, ale przy łazience trzeba się już będzie zastanowić, jak wszystko zorganizować. Jeśli w czasie prac remontowych będzie potrzebnych paru fachowców, to przypilnować tego, żeby pracowali równocześnie, lub w krótkim odstępie czasu – nie ma chyba gorszej rzeczy w czasie remontu, niż oczekiwanie tygodnie na zrobienie jakiegoś drobiazgu.

Przy łazienkach remont firmy Bautec – (rusztowania łódź) niestety może jakiś czas potrwać, zwłaszcza jeżeli kompletnie wymienia się płytki na podłodze i ścianach. Niezbędne wtedy będzie skucie i poprawienie starej nawierzchni i dopiero na to położenie płytek. Przed położeniem płytek zamontowana też być powinna nowa wanna koło albo kabina prysznicowa, bo później ich instalacja możliwa nie będzie – link. Kiedy płytki będą już w całości położone, to zająć się będzie można wszystkimi pozostałymi sprawami, czyli przymocować umywalkę, wc a także szafki łazienkowe.

umywalka

Autor: Marmorinie
Źródło: Marmorinie
Jednym z najnowszych hitów sprzedażowych jest szafka z umywalką, komplet taki bardzo dobrze sprawdza się w każdej łazience, a poza tym jest niezwykle funkcjonalny i praktyczny – . Przede wszystkim doskonale są maskowane wszystkie rury i przewody, a oprócz tego w szafce przeważnie będzie dużo miejsca na najróżniejsze drobiazgi. Po ustawieniu łazienkowych mebli zostanie jeszcze parę drobiazgów takich jak montaż lustra (zobacz także) czy suszarki do ubrań i łazienka po remoncie będzie się nadawała do użycia.

You may also like...