25
Lis
2020

W jaki sposób wznosi się ściany dwuwarstwowe oraz jakie ważkie parametry powinny mieć?

Ściany dwuwarstwowe są w dzisiejszych czasach nierzadko użytkowane w toku budowy domu jednorodzinnego oraz budowy innego typu nieruchomości. Pożądane byłoby więc dowiedzieć się jakim sposobem wznosi się takie ściany i na jakie ważne parametry ścian dwuwarstwowych winno się zwrócić baczną uwagę.

budowa

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Stawiając ściany dwuwarstwowe niewątpliwie powinno się pamiętać, iż w przypadku ścian tego typu mur jest to ważkim fragmentem konstrukcyjnym, natomiast ocieplenie pełni rolę decydującej bariery, jaka chroni przed ucieczką ciepła z domu. Ściany – (wejdź https://jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/185-jeger-trawertyn.html) dwuwarstwowe składają się z dwóch przeróżnych materiałów. To znaczące, albowiem każdy użyty materiał posiada inne właściwości i cechy, dzięki czemu możliwe jest uformowanie dobrego i energooszczędnego domu jednorodzinnego.

Bardzo znaczącą rzeczą jest to, żeby ściany (jesteśmy tutaj) posiadały stosowny współczynnik przenikania ciepła U, jaki nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), jednakże w domach energooszczędnych warto zadbać o to, by ów współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie dlatego korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, jakie zezwalają w prosty sposób osiągnąć odpowiednio niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym możliwe jest używanie wystarczająco pękatej warstwy ocieplenia, dzięki czemu konstrukcja domu energooszczędnego odbywa się skutecznie oraz szczegółowo – dowiedz się więcej.

Ściana z cegieł

Autor: Jose Luis Cernadas Iglesias
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane jest także dodać, że ściany dwuwarstwowe umożliwiają zrealizowanie domów jednorodzinnych w rozlicznych stylach budowlanych, materiał ten daje więc niezwykle dużo ewentualności architektonicznych. Za sprawą ścian dwuwarstwowych możliwe jest stworzenie zarówno domu klasycznego, jak również współczesnego, jaki cechuje się wieloma ciekawymi ozdabianiami i różnymi dekoracyjnymi detalami. Zastosowanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc istotnie niemało sposobności, wskutek tego dużo ludzi ochoczo sięga dziś po ten rodzaj ścian. Są one użyteczne i wszechstronne, poza tym wolno bezproblemowo dostać je na rynku budowlanym.

You may also like...