11
gru
2022

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o wagosuszarkach

Istnieje wiele miejsc, w których weryfikuje się masę produktu przed rozpoczęciem procesu suszenia oraz po. Niegdyś radzono sobie z tym problemem w sposób następujący: dokonywano pomiaru wagi surowca, później suszono go przez kilka godzin, po czym ważono ponownie. Postępowano tak, aby ocenić jego wilgotność. Jednak tego rodzaju metoda była dość zawodna. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których czas jest bardzo istotny, a parę godzin klasycznego suszenia surowca nie działało na korzyść badań. Z pomocą przyszła wagosuszarka.

wagosuszarka

Źródło: wagi-elektroniczne.pl

Zbudowane jest ono ze swoistych dwóch części. Pierwsza z nich to wyświetlacz i pozostałe elementy tradycyjnej wagi, powiadamiające laboranta o pracy wykonywanej przez wagosuszarkę. Druga natomiast to komora suszenia. Znajduje się w miejscu szalki, ponad wyświetlaczem. W niej daje się badane surowce. Za pomocą tego narzędzia, z uwzględnieniem procesu termograwimetrii (ubytek wagi składnika w trakcie ogrzewania go), weryfikowana jest różnica pomiędzy ważonymi próbkami przed analizą i po niej. Świadczy to o klasie surowca, a jest niezbędne w każdym miejscu, gdzie taka informacja może być istotna np. laboratoria.Sklep internetowy przygotował ofertę ujmująca tego typu narzędzia, pochodzące od znanych europejskich producentów. Charakteryzują się one solidnym wykonaniem oraz dużą precyzją w przeprowadzanych na nich badaniach. Oprócz tego w ofercie znajdzie się potrzebna termiczna drukarka do wagi (więcej na ).

Na specjalną atencję zasługują wagosuszarki firmy KERN. We wspomnianym sklepie stanowią one największą cześć asortymentu z tego zakresu. Różnią się one głównie zakresem temperatur, w jakich można dokonywać pomiarów. Powszechnie, maksimum takich temperatur wynosi 160 stopni Celsjusza. Jednak firma KERN oferuje dwa produkty z możliwością badań w wyższej temperaturze: wagosuszarka DBS 60-3 pozwala na pomiar w temperaturze 200 stopni, a wagosuszarka MRS 120-3 aż 230 stopni. Dlatego są one tak mocno sugerowane klientom.

Dodatkowo, internetowy sklep poleca także te urządzenia wyprodukowane przez inne firmy, jak choćby OHASU.

Poczekaj sekundę! Zaciekawił Cię post? Masz chętkę na następne kluczowe informacje (http://karlhausmann.com/pl/produkt/reczny-siekacz-do-cebuli-orzechow-z-pojemnikiem/)? To miłe. Wejdź w poniższy link i przenieś się do strony z detalami na wybrany temat.

Ten produkt ma specyficzny i bardzo nowoczesny wygląd. Oprócz tego jest bardzo wygodny w obsłudze. Dodatkowo w asortymencie znajdują się też wagosuszarki firm RADWAG, AXIS oraz SHIMATZU.

You may also like...