26
Lis
2020

Masaż w jacuzii – plusy i minusy relaksacyjnych kąpieli

Wielu ludzi marzy o osobistym jacuzzi, w którym możemy w pełni się zrelaksować i zapomnieć o żadnym problemie. uspokajające hydromasaże mogą mieć świetny wpływ na psychikę. W dodatku tego rodzaju masaż pomaga również skórze i niweluje ból mięśni. Jacuzzi to więc nie tylko relaks, ale także metoda na zdrowie psychiczne i fizyczne.

jacuzzi

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Jacuzzi to często nieduży basen, który ma dysze ze sprężonym powietrzem. Woda jest nagrzewana oraz filtrowana. Kąpiel z masażem ma wiele zalet. Przede wszystkim likwiduje stres, w dodatku dzięki niej możemy pozbyć się bólu mięśni. Ciepła woda może sprawić, że wygrzejemy stawy, poprawimy krążenie i rozluźnimy mięśnie. Warto wiedzieć, że hydromasaż pomaga również w spalaniu tkanki tłuszczowej. W dodatku wizyta w jacuzzi niweluje cellulit. Dodatkowo masaż jest pomocny dla osób cierpiących na zaburzenia snu.

Choć wydaje się, że to forma relaksu dla wszystkich, jacuzzi ma szereg przeciwwskazań. Woda jest naprawdę bardzo ciepła, w związku z czym należy korzystać z masażu z umiarem, gdyż za długie przebywanie w wodzie o takiej temperaturze wysusza skórę i jest obciążające dla układu krwionośnego. W dodatku w jacuzzi mogą się rozwijać różnorodne bakterie i grzyby, ponieważ czyszczenie jest pracochłonne i z tego powodu często niedokładne. Skoro jacuzzi są perfekcyjne dla osób z niedociśnieniem, osoby z za wysokim powinny go omijać. Przeciwwskazaniem jest również miesiączka u kobiet. Nie można przebywać w jacuzzi mając zapalenie pęcherza. Omijać takie miejsca należy również, gdy posiada się świeże rany oraz wszelakie choroby skóry. Niewskazana jest mała krzepliwość krwi.

jacuzzi

Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach żyjemy bardzo szybko. Często nawet nie zwracamy uwagi jak mocno zestresowani jesteśmy. Ból mięśni może nasilić się także z powodu zbyt dużego napięcia. Na co dzień stykamy się z problemami, nierzadko nie możemy spać. Dodatkowo szybkie życie to również szybkie jedzenie, co sprzyja nadwadze i cellulitowi. Brak witamin psuje wygląd naszej skóry. Może się zdawać, że na te czasy nie ma prawidłowego lekarstwa, jednakże warto korzystać także z tak naturalnych metod na stres, jak masaż.

To naprawdę może nam niezwykle pomóc. Dzięki jacuzzi staniemy się wypoczęci, mniej będziemy skarżyć się na bóle, odzyskamy spokój i zdrowie (link). Dodatkowo poprawimy swoją sylwetkę. Przy pomocny masażu wodnego można stworzyć niemalże cuda, w związku z czym każdy, kto odczuwa nadmierne zmęczenie i stres powinien choć wypróbować jacuzzi i zaznać pełnego relaksu.

You may also like...