23
lis
2022

Stawiaj na praktyczność|Nie zapomnij o praktyczności podczas urządzania korytarza

Korytarz nie znajduje się w każdym domu, ale tam gdzie jest spełnia ważną rolę praktyczną. Trzeba przyznać, że ma masę ważnych funkcji. Jest to pewno wygodne przejście do wielu pomieszczeń. Dzięki temu że masz korytarz, nie musisz się martwić, że ktoś wejdzie w obuwiu do salonu czy innego pomieszczenia. Zawsze może spokojnie zostawić buty na korytarzu lub ewentualnie w przedpokoju. Klasyczny korytarz posiada też wycieraczkę, która umożliwia oczyszczenie podeszw, jeżeli gość ma jednak wejść w obuwiu.

korytarz

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
W oficjalnych sytuacjach czy w przypadku świątecznych wizyt zaproszeni nie zawsze powinni przecież ściągać buty. Wycieraczka jest bardzo ważna, bo w przypadku większości typów posadzek można wyraźnie zwiększyć ich długość życia. Umiejscowienie dobrej wycieraczki na korytarzu sprawia, że do środka pokoju dostaje się grubo około trzy czwarte mniej zanieczyszczeń – idź na stronę. Dotyczy to piachu czy kurzu.

Tego rodzaju zabrudzenia są w stanie szybko zniszczyć piękny dywan albo parkiet. Jeśli wobec tego myślisz jak ciekawie urządzić korytarz, ażeby był on praktyczny – rozpocznij właśnie od położenia czegoś do oczyszczania butów.
korytarz

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Co poza tym może powinno się znaleźć na korytarzu? Z pewnością taka czy inna komoda, w której możesz trzymać rzeczy potrzebne przy wyjściu na zewnątrz. Do tego rodzaju rzeczy na pewno należy parasol albo kurtki. Nie ma sensu wrzucać takich rzeczy do szafy w pokoju gościnnym. Kiedy posiadasz oddzielne pomieszczenie, w jakim się przysposabiasz do wyjścia. Komoda nie musisz być duża. Za to dobrze, by miała dodatkowe elementy, takie jak lustro – więcej i więcej – oraz wieszaki. Jeśli korytarz albo przedpokój jest duży, haczyki i zwierciadło można zamontować oddzielnie. Odnośnie mniejszych przestrzeni zdecydowanie lepiej sprawdzi się pojedynczy mebel posiadający kilka zastosowań.

You may also like...