25
Lut
2021

Jak bezpiecznie nabyć nieruchomość na rynku wtórnym?

Kupno mieszkania na rynku wtórnym lub parceli pod budowę budynku łączy się z wieloma obowiązkami.
Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy osoba, od jakiej nabywamy, jest właścicielem mieszkania, a kiedy sprzedawca działa przez plenipotenta – czy ten jest poprawnie umocowany.

Posesor Nieruchomości

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy zobaczyć zatem księgę wieczystą, a także sprawdzić, czy kupowane przez nas mieszkanko nie jest zadłużone (na przykład dotychczasowy posiadacz nie płacił od jakiegoś czasu czynszu). W tym celu powinno się zażądać od wyprzedającego należytego poświadczenia wystawionego przez wspólnotę mieszkaniową albo spółdzielnię mieszkaniową.

Ten bardzo użyteczny wpis (https://exodevelopment.pl/) przedstawia podobną problematykę, co materiał, który teraz widzisz. Jeżeli Cię on interesuje, kliknij tutaj.

To jednak nie finisz: by nie nabyć lokum z niechcianymi rezydentami, trzeba zadbać też o to, aby na dzień sprzedaży zbywca zaprezentował aktualne zaświadczenie z urzędu miasta o wymeldowaniu się wszystkich zamieszkujących w mieszkaniu ludzi Dokument ów trzeba okazać także notariuszowi, który powinien uczynić należytą wzmiankę o tymże fakcie w akcie notarialnym. Gdzie poszukiwać działki Drawsko Pomorskie? Najrozsądniej w necie.

Działki wielorodzinne

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno działki jest to poważna decyzja jaką należy dobrze przemyśleć.

Jeśli nie chcesz, aby ominęły Cię inne analogiczne kwestie dotyczące przedstawianego na tej stronie zagadnienia, to kliknij i więcej znajdziesz tutaj.

Parcelę najrozsądniej kupować jesienią, czy najdalej końcem zimy (działki w sprzedaży). Wtenczas do wiosny załatwimy wszelakie formalności związane z budową domku oraz gdy tylko przylecą bociany, zdołamy wbić pierwszą łopatę w miejscu naszego przyszłego budynku.

Jeżeli kupimy działkę jesienią, to poza tym, iż będziemy mieli całą zimę na zorganizowanie wszelakich formalności połączonych z pozwoleniami na budowę, uzgodnieniami itd., będziemy jeszcze mieli możliwość przed zakupem obejrzenia nieruchomości zachodniopomorskie w porze „mokrej”.
,

You may also like...