Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Warte polecenia

czysty-dom.eu
https://www.viewgo.pl/fototapety-stadion

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Telewizory: plazmy, telewizory LED i LCD – który kupić?

Już czas zmienić telewizor na nowszy? Wahasz się czy wybrać telewizor plazmowy, tv wyświetlacz ciekłokrystaliczny, czy telewizor ledowy? Przedstawione porównania pomogą Ci w wyborze, wskazują one wady i zalety różnego typu telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów polecamy obejrzeć ofertę jaką ma sklep internetowy rtv.


Przy wyborze telewizora kluczowa jest przekątna ekranu, kontrast oraz trwałość.
Czasami możemy sugerować się producentem, najbardziej polecane są telewizory panasonic, telewizory samsung, telewizory lg, które oferują od niedawna najnowsze telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Główną wadą telewizorów plazmowych jest tworzenie się lokalnych wypaleń na powierzchni ekranu. Może to mieć miejsce przy zbyt długim eksponowaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnej. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu stosują powolne, praktycznie nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie obrazu w telewizorze.
W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, natomiast w plazmach są to niestety całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Napisał: Knauf Sp. z o.o.
Na podstawie: Knauf Sp. z o.o.
W telewizorach LEDowych dzięki technice działania diod i obszernym wachlarzu kolorów obraz jest niezwykle wyraźny. Telewizory te mają niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Dodatkową zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Pobór energii w tych telewizorach jest znacząco niższe, a trwałość ekranów LED wyraźnie jest większa od trwałości jakie mają ekrany LCD.

Wraz z popularyzacją kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w standardowych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce powszechnie stosowanych standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Samsung, LG oraz Panasonic

Specyfikacje i dane techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie parametrów nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją dobrego zakupu.

Telewizory marki Philips
Napisał: Philips
Na podstawie: Philips
Wybór wielkości telewizora zależy od Twoich potrzeb, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy tv 32 cale czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najczęściej spotykane formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów jak na przykład jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem powinien być dobrze przemyślany, aby odbiornik dobrze sprawował się przez lata.

Źródło: Taniomania

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 12:24:45
Tagi: LED, TV, Telewizory plazmowe, wyświetlacz ciekłokrystaliczny, panoramiczny, telewizja, LG