Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak umeblować studenckie mieszkanie Specjalistyczne rady

Sezon na poszukiwanie studenckiej stancji zbliża się ku końcowi. Jak co roku, sierpień okazał się miesiącem o najbardziej intensywnym ruchu na rynku nieruchomości. W porównaniu do zeszłego roku, zwiększyła się podaż, a ceny spadły. Obecnie wynajem taniej kawalerki przestał być mitem, nawet w dużych ośrodkach studenckich.
Gdy wybór mieszkania już za nami, kolejnym etapem będzie odremontowanie i urządzenie miejsca, w którym będziemy mieszkać. Oprócz ścian, warto też zwrócić uwagę na podłogę, która niejednokrotnie wymaga odświeżenia. Właściwie dobrana posadzka do naszego mieszkania to istotna sprawa, zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i estetycznych. Rodzaj posadzki określa jej trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wygodę pielęgnacji. Ma także znaczący wpływ na wygląd wnętrza. Często w tego rodzaju mieszkaniach można spotkać posadzki kamienne. Są one znacznie droższe od popularnych płytek ceramicznych, jednak ze względu na trwałość i estetykę cieszą się dużym powodzeniem.

Cieplejszym materiałem i równie chętnie stosowanym jest drewno. Można z niego wykonać klasyczny parkiet, deski czy drewnianą mozaikę. Drewno nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru i uroku. Drewno powinno być jednak konserwowane. W miejscach, które są często używane, wybierzmy twarde drewno np. egzotyczne.

studenckie mieszkanie
Napisał: Kirstie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drewnianą podłogę można udekorować dywanem, który ją ochroni, zarazem zdobiąc wnętrze. Ponadto wnętrze z dywanem staje się ciepłe i przytulne. Ojczyzną dywanów jest Persja. Do dziś dywany (więcej w temacie) perskie są uważane za najlepsze, ekskluzywne i niestety najdroższe. Obecnie, tradycyjne, tkane ręcznie dywany wełniane, pomimo popularności przez wiele lat, przegrywają rywalizację ze znacznie tańszymi produktami z tworzyw sztucznych. Dywany akrylowe, dywany propylenowe, dywany (dywanywanda.pl) heat-set i dywany mieszane są towarem dostępnym dla szerokiego grona nabywców - sprawdź ten adres www.projektoskop.pl/k-9-wnetrza.html.Wynajmując mieszkanie, przeważnie nie mamy możliwości skorzystania z przyległego do domu ogrodu. Alternatywą może stać się balkon lub taras, który dobrze rozplanowany może pełnić funkcję niewielkiego ogródka.. Bogactwo roślin doniczkowych oraz dobrze dobrane meble z pewnością zaproszą do odpoczynku na świeżym powietrzu. W przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami zabudowanego balkonu, nie musimy rezygnować z marzeń o własnym, niewielkim ogródku. To doskonałe miejsce na stworzenie swojej domowej oranżerii. Takie ogrody zimowe są idealnym rozwiązaniem na pochmurne popołudnia. Przeszklony i pełen zieleni balkon z pewnością będzie wspaniałym miejscem do spędzania czasu, gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu.


Napisał: M.G.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 12:24:45
Tagi: balkon, drewno, dom, mieszkanie, Produkty, dywan, ogródek, uszkodzenia