Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak samodzielnie udekorować wnętrze domu jednorodzinnego oraz gdzie się tej czynności nauczyć

Aranżacja wnętrz w nowoczesnych mieszkaniach lub tych po generalnym remoncie przynależy do niespotykanie przyjemnych czynności, które bardzo często powierza się paniom domu. Zamiast dodatkowo płacić za usługę upiększenia pomieszczeń mieszkalnych i dokonywać później ewentualnych poprawek po projektancie, warto chociażby jeden dzień popracować u siebie w mieszkaniu na stanowisku nazwanym architekt wnętrz.
pokój
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze, i najważniejsze, trzeba mieć kilka fantastycznych pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej tak, aby prezentowała ona jedną, spójną całość. Jeżeli do pomalowania murów korytarza wybierzemy monolityczne, pastelowe barwy, to do salonu nie możemy zakupić wzorzystej fototapety. Przechodząc z jednego pomieszczenia do następnego w kolejności, goście od razu spostrzegą brak równowagi i stwierdzą, że tak przeprowadzana aranżacja wnętrz (zobacz projektowanie wnętrz) absolutnie nie ma logiki.

Przy ustalaniu wyglądu poszczególnych pomieszczeń warto wykorzystać pewne triki, do których zaliczymy użycie luster. Zazwyczaj integrują się one z łazienką lub sienią, tymczasem na przekór potocznym sądom, można je przytwierdzić do ściany w salonie lub - dywanywanda.pl - kuchni ([www]). Kolejną przewagą takiego rozwiązania będzie wrażenie powiększenia przestrzeni mieszkalnej w przypadku posiadania niewielkich metraży. Aby dekorować dom jak autentyczny architekt wnętrz, trzeba niekiedy zaglądnąć do branżowych vademeców albo odwiedzić właściwe witryny internetowe.
Dekoria   kolekcja Luxury
Napisał: InPlus PR
Na podstawie: Plus PR
Obecne międzynarodowe trendy należy poznać od podszewki, aby z wprawą posługiwać się poszczególnymi elementami wyposażenia (umeblowaniem, firankami czy dywanami na podłogę). Poza tym warto mieć w mieszkaniu coś równie fenomenalnego, jak i praktycznego. Sami nie w każdym przypadku mamy wystarczająco wiele ciekawych idei, aby zagospodarować wolne powierzchnie w naszym mieszkanku.

Od wielu miesięcy na rynku działają szkoły wyższe, gdzie można nauczyć się sztuki urządzania wnętrz. Samo wykształcenie to jednak za mało. Niezbędny bywa dobry gust i pierwszorzędne wyczucie smaku. Bez tych elementów żaden architekt wnętrz nie ma zapewnionej świetlanej kariery zawodowej. Nie da się nauczyć fantazji, weny twórczej, odwagi w łamaniu obowiązujących przyzwyczajeń i... zdolności przekonywania odbiorców usługi do własnych, często niecodziennych, pomysłów.

Poczytaj więcej o aranżacji wnętrz - http://tgwnetrza.pl/pl/projekty_wnetrz/

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-05 12:02:48
Tagi: kolory, mieszkanie, dekorowanie