Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Przestrzeń kuchenna w stylu francuskim lub skandynawskim

Jeśli pragniesz mieć oryginalną przestrzeń kuchenną, warto wybrać jeden z zagranicznych sposobów na aranżację. Świetnie w polskich warunkach sprawdzi się styl francuski albo styl skandynawski. Takie aranżacje będą się wyraźnie odznaczać na tle tradycyjnych polskich wnętrz. Czym odznaczają się oba wymienione style?

Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim
Napisał: Media Forum Sp. z o.o.
Na podstawie: Media Forum Sp. z o.o.
Kuchnia w stylu francuskim musi być ponad wszystko rozświetlona a także naturalna. Z założenia jest miejscem, które powinno wzmagać miłe odczucia płynące z gotowania. Wystrój francuskiej przestrzeni kuchennej jest naturalny, a przy tym wyjątkowo elegancki.

Aby otrzymać tego rodzaju wnętrze dobrze jest postawić na głównie naturalne meble. Dobrze by były zrobione z jasnego drzewa. Można je zostawić we właściwym kolorze drzewa, ale świetnie wyglądają również w beżu jak i barwach kremowych. Dzięki temu przestrzeń kulinarna będzie też sprawiała wrażenie przestronniejszej.

W kuchennych pomieszczeniach w stylu francuskim doskonale sprawdza się wyspa. Może ona mieć tak rolę blatu, ale i stołu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by w dużej przestrzeni kuchennej postawić niezależny stół. Do tego w kuchni francuskiej nie powinno zabraknąć szklanych szafek. Do tego na miejscu będą duże okna, które dodatkowo rozjaśniają przestrzeń, co jest pożądane w tym stylu. Na parapecie natomiast dobrze jest rozstawić zioła. Rośliny to następny często spotykany punkt aranżacji francuskich. Ponadto dobrym sposobem na dekoracje są zdjęcia na ścianach. Kuchnia francuska to również kraty na tapicerkach mebli.Stylowe aranżacje skandynawskie oraz francuskie są do siebie trochę podobne. Także stawia się też na naturalność, a także przyjazność. Taki styl nadaje się właściwie do wszystkich wnętrz. W kuchni powinna przeważać barwa biała. Pomieszczenie powinno być proste, rozjaśnione i niezwykle funkcjonalne. Tak samo pasuje tutaj szkło we frontach szafek albo na blacie. Oczywiście nie powinno też zabraknąć naturalnego drewna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-07 09:19:48
Tagi: kuchnie, aranżacje, styl skandynawski, styl francuski