Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Zakup mebli do pokoju to niemałe wyzwanie

Chcemy, aby nie były tylko przydatne, ale także pięknie wyglądały, gdyż odpowiedni nastrój w swoim domu to podstawa. Chcemy wrócić po całym dniu pracy bądź szkoły i naprawdę cieszyć się własnym gniazdkiem, które tak sumiennie urządzaliśmy. Zatem nawet wybór komody powinien być przemyślany. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by był to idealny dodatek.

komoda
Napisał: Paul Hamilton
Na podstawie: http://www.flickr.com
Komoda służy przede wszystkim do przechowywania ubrań, ręczników, bielizny bądź innych szpargałów, na jakie obecnie potrzebujemy miejsca. To mebel (serwis) uniwersalny, zatem może stać w każdym pokoju, zależnie od tego, w jakim miejscu akurat go ustawiliśmy. W salonie można z powodzeniem położyć na nim TV, w sypialni będzie rewelacyjnym miejscem na pościel i piżamy, z kolei w pokoju dziecięcym schowamy do niego wszelkie dziecięce ciuszki oraz akcesoria do pielęgnacji malucha albo ubranka starszego szkraba.
Zwracając uwagę na rolę komody (rzuć okiem) i miejsce, w jakim ma się znaleźć, musimy wybrać też jej styl. O ile w dużym pokoju sprawdzi się bardziej wytworny mebel, o tyle w pokoju naszej pociechy najlepsza będzie kolorowa, wesoła komoda, która może nawet stanowić znakomity dodatek do wystroju wnętrza. Jednakże najistotniejszy element to jakość komody. Musi być zrobiona z najwyższej jakości materiału, najlepiej drewna, ponieważ jest to jedno z najbardziej trwałych tworzyw i bez trudności można je restaurować bądź wyremontować, jeżeli coś się popsuje. Poza samą estetyką nie możemy zapomnieć o użyteczności komody, jaka przecież ma zmieścić w sobie sporo rzeczy. Dlatego zwróćmy uwagę na pojemność szuflad – im są większe, tym lepiej dla nas (ciekawe komody). Powinny się także łatwo zamykać, byśmy nie musieli pchać szuflady z całej siły. Warto też zwrócić uwagę na ceny i sprawdzić ofertę w internecie, gdyż w sklepach online często dostaniemy o wiele bardziej sprzyjające propozycje.
Rozsądnie kupiona komoda będzie bez wątpienia idealnym dodatkiem do naszego wnętrza. Dobrze jest zwracać uwagę także na najdrobniejsze detale, albowiem to one właśnie decydują o charakterze domu, w którym mieszkamy i spędzamy czas z najbliższymi nam ludźmi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-07 12:27:49
Tagi: dom, ubranka, komody, online