Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak można optycznie zwiększyć wnętrze w domu lub mieszkaniu?

Jeżeli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu, to bardzo możliwe, że zastanawiasz się nad tym w jaki sposób optycznie powiększyć dom i wnętrze. Czy jest ogólnie na to jakiś dobry sposób? Czy da się uczynić iż niewielkie mieszkanie nagle stanie się bardziej przestronne? Naturalnie, że tak! Wystarczy zastosować tylko parę właściwych metod aranżacyjnych.

nowoczesne wnętrze
Napisał: Milestone Management
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim by optycznie powiększyć mieszkania (projekty małych domów parterowych) i wnętrze trzeba dobrze dostosować kolorystykę. Nie od dziś wiadomo, że kolory głębokie sprawiają, że mieszkanie wydaje się mniejsze, natomiast jasne kolory optycznie je powiększają. Zrezygnuj więc z głębokich odcieni, takich jak przykładowo intensywne fiolety czy czerwienie i postaw na jaśniejszą kolorystykę, przykładowo beże, jasne zielenie czy także kolory brzoskwiniowe, a bezsprzecznie Twoje mieszkanie od razu będzie prezentować się jako bardziej przestronne. Drugą bardzo istotną kwestią jest także dobre dobranie oświetlenia. Im jaśniejsze wnętrze domu czy mieszkania, tym większe się wydaje. W tym miejscu mieszczą się bardzo pomocne sprzęty, jeżeli chodzi o światło w naszym domu - http://www.ceneo.pl//Systemy_oswietleniowe.

Źle dobrane światło powoduje, iż wnętrze domu oraz mieszkania staje się - www.dywanywanda.pl/11-ekskluzywne - mniejsze, więc zwróć uwagę na oświetlenie w swoim domu. Wybierz odpowiednie lampy, jakie rozświetlą wnętrze Twojego domu czy też mieszkania, a przekonasz się, iż skutek istotnie będzie spektakularny. Tuż przed aranżacją zobacz taką stronę - pomocne akcesoria do oświetlenia.

Bardzo ważne jest również właściwe dobranie mebli. Jeśli mieszkasz w niewielkim mieszkanku, to urządzenie salonu ogromną kanapą, dwoma fotelami, szafą, biurkiem, stołem z krzesłami i mnóstwem różnych dodatków bezsprzecznie nie jest zbyt dobrym pomysłem. Nadzwyczaj znaczące jest to, żeby nie zagracić mieszkania niepotrzebnymi meblami bądź sprzętami. Jeśli Twój dom i wnętrze są niewielkie to wybieraj mniejsze, lecz praktyczne umeblowanie. Staraj się spożytkować wolną powierzchnię na ścianach, przykładowo wieszając tam eleganckie półki lub szafki, dzięki czemu będziesz mieć więcej miejsca, a Twoje mieszkanie nie tylko będzie wydawać się większe, ale również będzie cechować się oryginalnością, niebanalnym stylem oraz ciekawą aranżacją.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-14 15:47:50
Tagi: lampy, kolory, efekt