Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak urządzić mieszkanie?

Aranżując Nowe lokum stajemy przed dylematem w jakim stylu urządzić nasze wnętrza. Mamy ogromny wybór i musimy to przemyśleć biorąc pod uwagę nasz budżet i funkcjonalności naszego lokum. Popularny ostatnio stał się oszczędny, futurystyczny styl. Powoli odchodzi się w urządzaniu wnętrz od przeładowania meblami, wzorzystych tapet czy wielkich ozdobnych żyrandoli. Aktualnie chętniej ludzie decydują się na proste formy, mało sprzętów, jasne kolory, ewentualnie z mocnymi akcentami.

jadalnia w stylu nowoczesnym
Napisał: outreachr.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli samodzielnie nie chcemy tego robić, albo po prostu nie mamy talentu dekoratorskiego powinniśmy wynająć osobę projektującą aranżacje wnętrz. Kiedy ustalimy już konkrety, takie jak styl, nasze upodobania, kolory itp. projektant (zobacz by porównać) może zacząć pracować. W rezultacie otrzymujemy przygotowany, piękny projekt. Można też skorzystać z pomocy takiej osoby przy kupowaniu materiałów i kierowaniu ekipą remontową. Oczywiście jest to związane z pewnymi nakładami finansowymi, ale to wydatek jednorazowy, którego z pewnością nie będziemy żałować.

Naturalnie można także zrobić to samodzielnie. Jeśli chodzi na przykład o projekty salonów, możemy znaleźć mnóstwo inspiracji i pomysłów w sieci. Możemy także zakupić kilka magazynów o projektowaniu wnętrz i tam poszukać czegoś ciekawego. Naturalnie można dokładnie odwzorować w naszym domu czy mieszkaniu interesujący projekt, ale możemy także wykorzystać kilka odrębnych i zrobić z nich jeden. Uważajmy jednak na to, aby były dopasowane. Nawet jeżeli kilka aranżacji ma taki sam tytuł „nowoczesne wnętrza”, nie znaczy to, że wszelkie elementy każdego z nich będą do siebie pasować i możemy je dowolnie komponować.

ultrabook marki Acer
Napisał: pestoverde
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nowoczesne wnętrza dają ogromne pole do manewru. Najczęściej cechą charakterystyczną jest minimalizm i odpowiednia gra dodatkami i oświetleniem. Nowoczesne aranżacje łazienek to znów zabawa formami i kształtem oraz fakturą różnych materiałów. Zdarza się, że do tego typu aranżacji wykorzystuje się zwykły, surowy beton. Nie jest trudno jednak osiągnąć okropny efekt niewykończonego mieszkania, jeżeli zrobimy to źle. Zastanówmy się przede wszystkim czy nowoczesny, minimalistyczny styl odpowiada naszym upodobaniom i czy po miesiącu nie stwierdzimy, że wnętrze wydaje nam się brzydkie i nieprzyjazne. Jeśli nie jesteśmy całkowicie przekonani, lepiej wybrać neutralny styl klasyczny z jasnymi, ciepłymi kolorami.
Wnętrza w stylu nowoczesnym to również sprzęt. Lepiej nie decydujmy się na urządzenia RTV i AGD w stylu rustykalnym, lecz sprawmy sobie na przykład sprzęt hybrydowy (http://www.ceneo.pl/). Elegancko wygląda i nie zajmuje dużo miejsca. Szczególnie możliwość osobnej klawiatury jest porywająca. Jeśli jednak wolisz tradycyjny laptop, bo tak jest Ci wygodniej, to też jest porada. Nowoczesne laptopy to przecież ultrabooki (przykładowe zobaczysz tu: strona). Niemożliwie cienkie i zgrabne, a ich parametry są takie jak mają normalne notebooki. Główną różnicą między nimi jest cena. Ultrabooki aktualnie są nieco droższe, ale powoli się to zmienia. A za parę miesięcy różnica ta pewnie będzie prawie nieodczuwalna.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 09:51:41
Tagi: projekt, wnętrze, styl, style, minimalizm, projekty domów