Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Planując remont mieszkania albo domu warto zabrać się za to z rozsądkiem

Dobrze jest wszystko dokładnie wcześniej rozplanować i następnie trzymać się tego planu, niż iść na całość, co kończy się często nerwową atmosferą i dużo większymi kosztami. Jeśli odpowiednio wcześnie, przed wynajęciem ekipy remontowej ma się szczegółowy harmonogram robót, a także jakąś wizję tego, co się planuje wykonać, to raczej wszystko powinno zakończyć się sprawnie i szybko. W niejednym mieszkaniu naprawdę dużym problemem są łazienki oraz kuchnie.
łazienka
Napisał: SWIFT-N-SURE
Na podstawie: http://www.flickr.com
One wymagają przede wszystkim dużego nakładu pracy, a oprócz tego większej gotówki. A że jeszcze spełniać muszą jakieś wymagania co do funkcji użytkowych, to należyte ich zaplanowanie wymaga trochę wysiłku. Rzecz jasna jeśli ktoś będzie miał ten luksus, że na przykład łazienka ma dużą powierzchnię, to wszystko jest znacznie prostsze, bo bez żadnego problemu uda się rozplanować wszystkie meble i urządzenia. Lecz sporo właścicieli takiej sytuacji nie ma i musi się mocno nakombinować, zanim wymyśli najbardziej optymalne rozwiązanie.


Łazienka to specyficzne miejsce, gdyż kojarzy się z wodą, i rzeczywiście nie brakuje jej tam, szczególnie jak się ma małe dzieci. Z tego też powodu od wielu lat bardzo często wykorzystywane są tam kafelki i płytki, które przede wszystkim mają dużą odporność na wodę, a oprócz tego stanowią świetny element dekoracyjny. W typowej łazience, choć to oczywiście różnie z tym bywa, można spotkać umywalki, wannę lub brodzik, a często także ubikację. Pamiętać też trzeba o meblach, na przykład po to, aby schować do nich różne kosmetyki i przybory toaletowe. Zobacz interesujące propozycje: firmy Antado.
łazienka
Napisał: 國豪 徐
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kupić można osobne szafki, lecz można także komplety mebli do łazienki, które się składają z kilku elementów zrobionych z tych samych materiałów i stanowiących jedną spójną całość. Większość mebli jest zrobiona z płyt wiórowych, które dobrze zabezpieczone są dość odporne na działanie wilgoci. Nowoczesne meble łazienkowe mają także trochę dodatków ze stali albo szkła, dzięki czemu wyglądają dużo bardziej elegancko, ale kupując taki komplet trzeba pamiętać o tym, aby pasował on do stylu wnętrza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-20 11:16:52
Tagi: łazienka, szafki