Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Praktycznie każdy stawiając dom dla siebie chce, aby był on oszczędny, praktyczny a przede wszystkim bezpieczny.

Wydawać by się mogło, że tak naprawdę każdy dom powinien taki być, lecz jak przemyśli się wszystko dokładnie, to należy na parę ważnych spraw zwrócić uwagę. Przede wszystkim istotne jest gdzie leży działka, na której dom zamierza się postawić, ale również rodzaj materiału, który użyje się do budowy. W Polsce wiele domów stoi na terenach zalewowych. Co prawda wszystkim się wydaje, że problem zalania ich nie powinien dotknąć, ale jednak co roku można usłyszeć o przerwanych wałach i podtopionych miastach i wioskach.
taśmy LED-owe
Napisał: Jeffery MacEachern
Na podstawie: http://www.flickr.com
W takim przypadku, jeśli ryzyko zalania występuje, to trzeba na konstrukcję wybrać materiał który nie traci parametrów po zamoknięciu, i można go później szybko osuszyć. Najlepiej sprawdzi się tutaj beton komórkowy, znacznie więcej problemów będzie natomiast z konstrukcjami drewnianymi. W miejscach, gdzie występują duże wiatry należy także odpowiednio zaprojektować zadaszenie, bo często zdarzają się przypadki, że podczas burzy dachy są zwyczajnie zrywane.

We wnętrzu domu także będzie dużo do zrobienia, jeżeli będzie chodzić o sprawy oszczędności oraz bezpieczeństwa. Właściwe pozabezpieczanie balkonów i schodów balustradą to sprawy, o których chyba nikomu nie trzeba przypominać.Ogromne znaczenie w bezpieczeństwie odgrywają właściwie wykonane instalacje, szczególnie gazowa i elektryczna. Niedokładnie połączone rury z gazem mogą grozić wybuchem, a kiepskie wentylowanie spowodować może bardzo niebezpieczne zatrucie czadem. Również przy instalacji prądowej jest sporo do zrobienia w kwestii bezpieczeństwa, zwłaszcza jeżeli w domu są małe dzieci.

Instalacja elektryczna musi być prawidłowo wykonana, a każde urządzenie które tego wymaga, musi być uziemione. Projektując w domu oświetlenie możemy złączyć bezpieczeństwo i oszczędność w jednym. Zamiast tradycyjnej szklanej żarówki, jaka może się łatwo stłuc, dużo lepiej będzie się sprawdzać listwa (glass24.pl/listwy-montazowe-c-95_301.html) led, która na pewno jest bezpieczniejsza, a dodatkowo zużyje dużo mniej energii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-26 09:04:55
Tagi: oświetlenie, beton komórkowy, Instalacja elektryczna