Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Miejsca w mieszkaniu, o które niezbyt się troszczymy. Czas to odmienić, czas pomyśleć o każdym miejscu w domu

Które miejsce w naszym domu najbardziej zaniedbujemy? Chyba nie powinno być większego kłopotu ze wskazaniem dobrej odpowiedzi, choć nie koniecznie musi być ona tak jasna. Dla każdego tym miejscem może być coś całkowicie odmiennego. Większość pytanych ludzi odpowiada, że jest to przedsionek, ale nie jest powiedziane, że jest tak wszędzie. Jak jest u Ciebie?

eleganckie buty
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przedsionek w sumie może się wydać takim zapomnianym, trochę zlekceważonym miejscem w domu. Nikt w nim za długo nie przebywa, jest to przechodnie miejsce. Jest tam szafka na buty, do której można wkładać buty i wyciągać je, jest i szafa, na swetry i kurtki, jest lampka i może też telefon. Niemniej, przedpokój, jest miejscem nieco samotnym i opuszczonym, częściej wita i żegna gości niż ma jakąś poważniejszą funkcję. Czy tak samo jest u Ciebie w domu? A może numer dwa na liście, jakim jest WC.No przecież, miejsce niezwykle ważne, niesamowicie obowiązkowe w każdym domu, jednakże też trochę zapuszczone. To jasne, sprzątanie w takim miejscu nie jest niczym przyjemnym, choć brud gromadzi się tam najszybciej i jest groźny. Łazienkę i WC sprzątają niektórzy dopiero jak muszą, jak brud jest nie do zniesienia. Jednak ten nawyk powinien ulec zmianie, gdyż pocierpi na tym nasze zdrowie, a z drugiej strony, jest przyjemniej w czystej łazience. Następne miejsca na liście to już się różnie układały, blisko siebie był pokój dzienny, sypialnia i kuchnia. O kuchni mówiły często panie i to one troszczyły się najbardziej o jej schludny wygląd. Mężczyźni zaś są bardziej przejęci pokojem dziennym. Więcej informacji na stronie: www.meblemagnat.pl/szafki-na-buty (www.meblemagnat.pl/szafki-na-buty)
Ogólnie to podsumowując te wnioski trzeba stwierdzić, że każde miejsce w domu powinno być tak samo traktowane, tylko w takiej sytuacji będziemy mieć naprawdę piękne i czyste mieszkanie. Bo co z tego, że będziemy sprzątać ciągle kuchnię, łazienkę czy salon, a zapominać będziemy o przedpokoju. Bród z przedpokoju przeniesie się do innych pomieszczeń, więc nasza praca się zmarnuje. Pamiętajmy więc, że przy sprzątaniu liczy się równomierność, tylko jak wszystkie pokoje będą wysprzątane będziemy mieli naprawdę porządnie zadbane lokum.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-27 14:25:55
Tagi: kuchnia, szafa, szafka na buty