Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Szaliki, czyli upiększające strój eleganckie akcesoria

Bez względu od pory roku, aury, okazji szaliki, apaszki i chusty są zwykle pożądanymi dodatkami uzupełniającymi damski i nie tylko image. Są to przeróżnego typu: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, wełniane, jedwabiu, kaszmiru czy też z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, odpowiednio dobrane do stroju nakrycia głowy, paski i różnego rodzaju biżuteria.
Takie i inne dodatki każdy strój uczyniączarującym! Są wspaniałym uzupełnieniem ubrania, podkreślają osobowość, rozweselają szare kolory garderoby nie tylko damy, lecz również mężczyzny który ma na sobie garnitur i płaszcz.

szale
Napisał: Tosca Blu
Na podstawie: Tosca Blu
Można chusty, kolorowe apaszki fantazyjnie zawiązać pod szyją, na głowie, a nawet zastosować w roli paska. Można nawet w specjalny sposób związując odpowiednio dwie chusty ze sobą wyczarować ładną kamizelkę (ewentualnie dość śmiałą bluzkę)! W handlu sporo tych najmodniejszych dodatków.
W sieci można znaleźć masę informacji o kierunkach w jakich powinno się pójść chcąc być modną osobą czy kupując modny prezent mamie, siostrze, przyjaciółce. Mówi się, iż w sezonie 2014 najbardziej modne barwy to pastele.

Elegancka pani powinna również kupić parę sztuk apaszek, szali czy chust kolorowych w neonowych kolorach. Modne w tym sezonie też będzie zestawienie kolorów czarnego z białym w tzw. szachownicę. Z tego wniosek, że na czasie znowu będą chusty typu arafatki. Nazwa tej chusty wzięła swą nazwę od nazwiska przywódcy politycznego Palestyńczyków - Arafata, którego ulubionym dodatkiem (także do munduru) była chusta w w czarno – białe kwadraty, dużych rozmiarów.

Można też łatwo zauważyć, iż dość popularne oryginalne chusty i apaszki na naszych ulicach mają ostatnio motywy ludowe, w żywych kolorach. Zwykle są to motywy łowickie albo też wzory wzięte z kultur regionów Beskidów. Każda modna Warszawianka jak onegdaj, mniej więcej sto lat temu, chce wyglądać jak zdrowa, rumiana góralka. Możliwe że z tej mody zadowoleni byliby nasi pradziadowie, rówieśnicy Wyspiańskiego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:33
Tagi: biżuteria, dodatki, płaszcz, pasek, czapki, apaszka, ubiór