Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Bardziej nietypowe spojrzenie na wejście do domowych pomieszczeń, czyli wszystkie plusy i minusy drzwi przesuwnych.

Odpowiednie zaplanowanie wnętrza pozwoli na praktyczne i efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Lecz tak prozaiczny element, jakim są drzwi wewnętrzne można wykonać tak, aby sporo poprawić funkcjonalność wnętrza. Typowe drzwi potrzebują odpowiedniego miejsca do tego, żeby można je było bez większego problemu otworzyć. W większych pomieszczeniach nie powinno być z tym większego problemu, ale jeżeli miejsca jest mniej, to zastanowić się można nad innym pomysłem.
drzwi drewniane
Napisał: INVADO
Na podstawie: INVADO
Sporą popularność ostatnimi czasy zaczęły zyskiwać drzwi przesuwne. W pierwszej chwili będą one wyglądać prawie tak samo, jak tradycyjne drzwi, jednak w miejsce skrzydła które się otwiera na boki mają je przesuwane na jedną ze ścian. Także sama konstrukcja jest trochę inna. Typowe drzwi osadzone są na futrynie, przy rozsuwanych drzwiach stosuje się specjalne rodzaje prowadnic, na jakich drzwi się przesuwają. Dochodzą do tego\Do tego dochodzą pomocnicze elementy, odpowiedzialne za blokadę i stabilizację całości. Zapoznaj się z naszą ofertą: warto zobaczyć

Drzwi przesuwne mają dużo zalet w porównaniu z tradycyjnymi, chociaż rzecz jasna nie są pozbawione wad. Największą ich zaletą jest brak potrzebnego miejsca do ich otworzenia. Co prawda będą wymagać niewielkiego, kilkucentymetrowego paska przestrzeni przy ścianie, na jakiej się otwierają, lecz będzie to znacznie mniej niż obszar potrzebny przy drzwiach standardowych. Ogromną zaś ich zaletą są znacznie większe możliwości jeżeli będzie chodzić o możliwości stylizacji.

Przy tradycyjnych drzwiach dużego wyboru nie ma, z reguły producent ma w ofercie parę wzorów w kilkunastu barwach i na tym koniec. Za to w przypadku drzwi przesuwnych możliwości są znacznie większe (sprawdź tutaj). Najczęściej wykonuje się je z drewna, albo wiórowych płyt, często uzupełnianych o szyby, albo w całości ze szkła hartowanego. Z powodu tego, że w wielu firmach możliwe będzie kupienie drzwi na konkretny rozmiar, to w zasadzie nie będzie w takim przypadku również kłopotów z wyborem kolorystyki i rodzaju zastosowanego materiału.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:29
Tagi: drzwi, drzwi przesuwne.