Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Budujesz nowy dom? Zapoznaj się z naszym porównaniem ceramicznych pustaków i tradycyjnych cegieł

Budowa swojego domu to na pewno duża odpowiedzialność, ale również radość. Jeśli uda się osiągnąć zamierzony efekt, wówczas możemy Ci właściwie zagwarantować, że duma będzie Cię rozpierała jeszcze przez dużo czasu. Pamiętaj jednak, że z budową swojego domu najczęściej wiąże się stosunkowo duża odpowiedzialność - często będziesz musiał podejmować decyzje dotyczące rzeczy, na których zupełnie nie będziesz się znać. W takich przypadkach pierwszym odruchem jest najczęściej zostawienie tego typu decyzji komuś innemu, jednak musisz się przyzwyczaić, że nie będziesz mógł zrobić czegoś takiego.


pustaki ceramiczne marki Wienerberger
Na podstawie: Wienerberger.pl
Zwykle będziesz zmuszony podejmować decyzje dotyczące surowców, z których będzie powstawał Twój nowy dom. Jeżeli nie znasz przykładowo różnicy pomiędzy pustakami a cegłami, wówczas zdecydowanie możesz mieć spory kłopot. O tego rodzaju sprawach najlepiej będzie poczytać w sieci - porotherm bloczki. Wtedy będziesz miał przynajmniej minimalną wiedzę na ten temat.
Na początek powinieneś jednak wiedzieć, że teraz najczęściej wykorzystywanym do budowania domów materiałem jest bez wątpliwości pustak. Wprawdzie cegły są stosunkowo popularne przede wszystkim ze względu na swój atrakcyjny wygląd, jednakże zdecydowanie najbardziej popularne są bez dwóch zdań pustaki. Wpływ na to ma kilka kwestii, o których za chwilę wspomnimy.

Między innymi pustaki są zazwyczaj o wiele bardziej wytrzymałe niż cegły. Mogłoby się wydawać, że to właśnie cegły są mocniejsze - przecież do współczesnych czasów przetrwało tak mnóstwo ceglanych domów budowanych jeszcze przed wojną. Warto jednak mieć na uwadze, że dzisiaj cegły są produkowane całkowicie inną techniką, która nie gwarantuje już takiej odporności. W obecnych czasach, jeśli bierzemy pod uwagę wytrzymałość dla przykładu na warunki atmosferyczne, okaże się, iż pustaki z ceramiki są znacznie bardziej odporne. Zobacz najlepszą propozycję: pustak akustyczny


Nie bez znaczenia jest także fakt, że pustaki są o wiele tańszym materiałem niż cegły. Przy budowie domu liczy się niemal każda oszczędność, dlatego przynajmniej z tego względu zdecydowanie warto rozważyć kupno pustaków. Na pewno świetnie się sprawdzą jako wysokiej jakości surowiec, który można dostać w niewielkiej cenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:32
Tagi: cegły, dom, pustaki